Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У Мінекономіки оцінили глибину падіння ВВП України: підсумки січня-квітня
Падіння промисловості в перші чотири місяці 2020 року склало 7,9%, будівельна галузь «просіла» на 8,7%.
Падіння ВВП України в січні-квітні 2020 року склало 5%, і ці дані повністю відповідають прогнозу, зазначають в Мінекономіки. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.
Згідно з оцінками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, за перші чотири місяці 2020 року скорочення обсягів ВВП України зафіксовано на рівні 5%, в той час як за результатами I кварталу скорочення склало 1,5%. При цьому зведений індекс виробництва у січні-квітні впав на 6,7% (в I кварталі – на 3,8%).
Падіння промисловості з січня по квітень склало 7,9%: машинобудування втратило 19,7%, металургія – 15,4%, текстильна промисловість – 13,6%, а хімічна – 13%.
Також міністерство заявляє про падіння в цей період обсягів внутрішньої торгівлі на 1,8%. Сталося це, як зазначається, через зниження економічної активності і уповільнення роздрібного сегмента ринку. При цьому в січні-березні 2020 року було зафіксовано зростання на 1,2%.
У той же час, падіння обсягів сільського господарства з січня по квітень склало 1,4%: галузь страждає переважно через зниження зовнішнього попиту через карантин, збільшення витрат на вирощування худоби, а також зростання конкуренції з імпортною молочною продукцією на внутрішньому ринку.
Що ж стосується будівельної галузі, то тут падіння в січні-квітні склало 8,7%. Причини – карантин і пов’язані з ним обмежувальні заходи.
Читайте також: Вижити після карантину: огляд кредитів для МСБ (травень 2020)
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що експерти BofA Global Research вчергове переглянули прогноз відновлення України після «коронакризи». Згідно з даними, опублікованими в новому звіті, в 2020 році очікується падіння ВВП України на 6,8% (раніше прогнозувалося 5,6%), а в 2021-м – зростання на 6,5% (колишній прогноз – 7,4%).
Коментарі (0)