Вижити після карантину: огляд кредитів для МСБ (травень 2020)

26 Травня 2020

Згідно з даними НБУ, попит на кредити в гривні та валюті з боку малого та середнього бізнесу продовжує знижуватися. Валові кредити в гривні об’єктів господарювання впали на 2% порівняно з груднем 2019 року, в іноземній валюті – 5%. При цьому, як зазначають у відомстві, постійно збільшується сума прострочення платежів, як за гривневими, так і валютними кредитами. Щоб стимулювати бізнес залучати кредитні кошти, банки готові знижувати ставки і проводити різні акції.

А зовсім недавно уряд запустив спеціальну програму кредитування “Доступні кредити 5-7-9%”, в межах яких бізнес може отримати кредит до 2 млн грн під ставку в 5%, 7% чи 9%. Але, як показує практика, тільки 2% заявок були задоволені, незважаючи на те, що бізнес подав 17,3 тис. заявок на загальну суму 11 млрд грн. Виконати умови для отримання кредиту виявилося не простим заняттям, тому комерційні банки пропонують більш доступні кредити, хоча і з підвищеною ставкою. Поки до кінця неможливо оцінити збиток, який коронавірус завдав Україні. Однак, на думку уряду, повністю відновитися економіка зможе не раніше, ніж через 4-6 років.

Banker.ua порівняв кредитні ставки та умови кредитування бізнесу серед українських банків.

OTP Bank пропонує відразу кілька пакетів для представників малого та середнього бізнесу. Для підприємств, які працюють на території України і не здійснюють міжнародну діяльність, а річний чистий оборот коливається в межах від 5-250 млн грн, відкрита відновлювана кредитна лінія “Миттєва”. Мінімальна сума кредиту становить 1 млн грн терміном на 3 роки. Кредит видається під заставу нерухомості, автомобілів чи обладнання. При цьому в банку створено спеціальний кредитний пакет для підтримки аграріїв країни: кредит від 1 до 15 млн грн під ставку від 17% річних. Рішення про фінансування приймається за 1 день.

“Альфа-банк” пропонує кредити для розвитку існуючого бізнесу від 50 000 грн. При цьому, річна ставка складе всього 14,20%. Перший внесок зафіксовано на рівні 30%. Кредит видається під рухоме й нерухоме майно, обладнання та товари, що в обороті.

“Приват Банк” реалізує програму “Невідновлюваної кредитної лінії”, в межах якої існуючий малий і середній бізнес може отримати кредит від 500 тис до 10 млн.грн на термін до 5 років. Відсоткова ставка по кредиту становить 16% річних. Початковий внесок відсутній.

На думку уряду, повністю відновитися економіка зможе не раніше, ніж через 4-6 років

“Кредобанк” також мотивує клієнтів брати кредити для розвитку бізнесу під 16,01% річних. При цьому, одноразова комісія при відкритті кредиту складе 1%. “Спеціальні умови кредитування від українсько-німецького фонду”: сума кредиту може досягати 250 000 євро, а бізнес повинен працювати в галузі імпортозамінної продукції. Для всіх інших видів бізнесу “Кредобанк” пропонує власну кредитну лінію, яка дозволяє залучити кошти під 15,5% у гривні. Максимальна сума кредиту становить 420% від середньомісячного доходу.

Невідновлювану кредитну лінію для розвитку бізнесу пропонує й “Credit Agricole”. Річна ставка по кредиту складе 18%, а одноразова комісія становить 1% від суми кредиту. Початковий внесок зафіксовано на рівні 25%.

“Ощадбанк” також реалізує програми кредитування українського бізнесу спільно з Європейським інвестиційним банком. Так, підприємства малого та середнього бізнесу можуть отримати кредит до 250 млн.євро в гривні, доларі або євро. Термін кредитування позначений в рамках від 2-х до 8-ми років. Ставка буде визначатися конкретно для кожного проекту.

“ПУМБ” бере участь у державній програмі “Доступні кредити 5-7-9” і пропонує бізнесу пільгові кредити. Так, для малого бізнесу і стартапів банк пропонує кредит на суму від 400 тис. грн до 1,5 млн грн. Початковий внесок для діючого бізнесу становить не менше 20%, а для стартапів – не менше 30%. Одноразова комісія за отримання кредиту становить 0,5% від загальної суми. Процентна ставка вираховує індивідуально, в залежності від суми кредиту і спрямованості бізнесу.

“Райффайзен Банк Аваль” пропонує клієнтам беззаставний кредит “Довіра”. Максимальна сума кредиту становить 1,5 млн грн, а річна ставка коливається в межах 17-25%. Разова комісія становить 0,5-0,99%. Термін кредитування становить 24 місяці.

Щоб оформити кредит для розвитку бізнесу, достатньо заповнити заявку на сайті банку і надати пакет необхідних документів. Термін прийняття рішення про відкриття кредитної лінії займає в середньому від 1 до 7 днів.

Розмір процентних ставок по кредитам МСБ в українскьих банках (дані за травень 2020) 

кредиты МСБ май 2020


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: