Goldman Sachs погіршив прогноз ціни на нафту Brent до $ 30 за барель

Аналітики Goldman Sachs знизили прогноз цін на нафту марки Brent до $ 30 за барель у другому і третьому кварталах поточного року з раніше очікуваних $ 47 і $ 53 за барель на тлі початку цінової війни на нафтовому ринку. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Goldman Sachs.

Прогноз ціни WTI на другий квартал був знижений до $ 29 з $ 42,5 за барель, на третій квартал – до $ 28 з $ 48,5 за барель.

“Прогноз для нафтового ринку ще більш похмурий, ніж в листопаді 2014 року, коли цінова війна почалася минулого разу оскільки зараз вона збіглася з помітним спадом попиту на нафту через коронавірус”, – відзначають аналітики.

У той же час, Goldman Sachs очікує швидкішого відновлення рівноваги на ринку нафти в зв’язку з тим, що виробники сланцевої нафти і компанії з високою вартістю видобутку ще до падіння нафтових цін стикалися з ростом вартості капіталу через низьку прибутковість акцій.

Аналітики вважають, що виробництво сланцевої нафти скоротиться на 75 тис. б/д в липні-вересні і на 250 тис. б/д в жовтні-грудні в порівнянні з попереднім кварталом. При цьому вони прогнозують дефіцит на світовому нафтовому ринку починаючи з четвертого кварталу поточного року.

Прогноз ціни Brent на четвертий квартал становить $ 40 за барель проти раніше очікуваних $ 59 за барель, WTI – $ 37 проти $ 54,5 за барель.

У 2021 році нафта Brent продовжить дорожчати з $ 45 за барель в першому кварталі до $ 60 за барель в четвертому кварталі, ціна WTI виросте відповідно з $ 41 до $ 56, очікують експерти.

Goldman Sachs виходить з припущення, що країни ОПЕК + не зможуть досягти нової угоди про скорочення видобутку в найближчі місяці, а прийняття будь-яких заходів у відповідь можливо тільки при ще більшому падінні цін. При цьому, на думку аналітиків, попередня угода ОПЕК + була “незбалансованою і економічно необгрунтованою”.

Як повідомлялося, ціни на нафту в понеділок впали на 30% після того, як Саудівська Аравія знизила ціни і запланувала різке збільшення видобутку в квітні при тому, що поширення коронавірусу в світі скорочує попит на нафту.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)