Голова НБУ Андрій Пишний перерозподілив обов’язки членів правління регулятора

Голова Нацбанку Андрій Пишний перерозподілив обов’язки членів правління. Першого заступника голови вивели з дворічної «опали», на її місці зараз – «права рука» ексголови НБУ Кирила Шевченка.

Голова Нацбанку Андрій Пишний перерозподілив обов’язки між членами правління регулятора, перепідпорядкувавши підрозділи та обов’язки між кураторами та створивши нову вертикаль під першого заступника голови Нацбанку Катерину Рожкову, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.

Повідомляється, що для забезпечення більш ефективного регулювання банківського та небанківського фінансових ринків функції методології регулювання банків та небанківських установ вирішено об’єднати в єдину вертикаль підпорядкування разом з Департаментом фінансової стабільності.

Головний Telegram-канал банкірів

«З цією метою створено нову вертикаль – “Фінансова стабільність”. Нововведення сприятиме вдосконаленню процесу напрацювання та розробки регуляторної бази для банківського та небанківського секторів з урахуванням аналізу системних ризиків, які виявляє Департамент фінансової стабільності», – йдеться у повідомленні НБУ.

Крім того, з метою посилення ролі стратегії в інституції та її оновлення відповідно до нових викликів, прискорення впровадження ключових змін фінансової системи та Національного банку, а також відповідно до загальної практики світових центральних банків до вертикалі «Загальний блок» увійшов Департамент стратегії та розвитку.

Сказано, що це зроблено з метою посилення ефективності управлінських процесів у НБУ, такі зміни відповідають найкращій світовій практиці та рекомендаціям міжнародних фінансових організацій, а подібні принципи використовуються у діяльності центральних банків, зокрема Банку Англії.

Згідно з перерозподілом повноважень, до вертикалі «Загальний блок» під керівництвом голови НБУ Андрія Пишного входить Департамент стратегії та розвитку, Департамент безпеки, Департамент персоналу, юридичний департамент, Департамент внутрішнього аудиту, Департамент комунікацій, Управління фінансових та операційних ризиків, Управління захисту прав споживачів фінансових послуг, Офіс правління НБУ, Секретаріат Ради Нацбанку, Відділ режимно-секретної роботи, відділ з питань запобігання та протидії корупції.

Керувати новою вертикаллю «Фінансова стабільність», до якої входять Департамент методології регулювання діяльності банків, Департамент методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ, а також Департамент фінансової стабільності, буде перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова.

До вертикалі «Монетарна стабільність», керівництво якою здійснює заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, належать: Департамент монетарної політики та економічного аналізу, Департамент статистики та звітності, Управління європейської інтеграції та міжнародних програм.

У вертикалях «Пруденційний нагляд» та «Фінансово-адміністративний та операційний блок» склад структурних підрозділів не змінився, відбувся перерозподіл обов’язків між членами правління. Ними керуватимуть заступник голови Дмитро Олійник (Пруденційний нагляд) та заступник голови Ярослав Матузка (Фінансово-адміністративний та операційний блок).

здание НБУ

До вертикалі «Ринкові операції», що перебуває під керівництвом Юрія Гелетія, належать такі підрозділи: Департамент кредитного аналізу та підтримки ліквідності, Департамент відкритих ринків, Управління корпоративних прав та депозитарної діяльності НБУ.

До вертикалі «Платіжні системи та грошовий обіг», керівництво якою здійснює Олексій Шабан, належать: Департамент платіжних систем та інноваційного розвитку, Департамент грошового обігу, Департамент інформаційних технологій, Центральне сховище, Державна скарбниця України, Банкнотно-монетний двір НБУ.

Читайте також: Обсяг непрацюючих кредитів у вересні зріс на 30 млрд грн – НБУ

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що ситуація на валютному ринку в Україні стабілізувалася. Цьому сприяли дії НБУ, збільшення надходжень експорту та міжнародної допомоги Україні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)