Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Голова НБУ розповів, коли гривню можуть «відпустити»
У регуляторі вважають, що відмова від фіксованого курсу можлива лише зі зменшенням ролі НБУ у балансуванні ринку.
Без фіксації курсу гривні торік інфляція могла б бути вищою на 8 відсоткових пунктів, тобто становила б близько 34% замість 26,6%, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення голови Національного банку Андрія Пишного.
«Зараз ситуація стійка та контролюється. В умовах втрати 30% ВВП та левової частини експортного потенціалу Національний банк балансує попит на валюту за рахунок своїх інтервенцій», – розповів голова НБУ.
Він наголосив, що збереження курсової стабільності при поступовому знятті адміністративних обмежень є одним із стратегічних пріоритетів Нацбанку.
«Водночас режим фіксованого курсу залишається стійким і відмова від нього можлива лише за умови зменшення ролі Нацбанку у балансуванні ринку та повернення здатності інфляції бути номінальним якорем для очікувань», – вважає Пишний.
Таким чином, ситуацію з курсом визначать не часові межі, а наявність необхідних макроекономічних умов, до появи яких курс залишиться фіксованим.
Читайте також: Зв’язки вирішують: хто такий Рід Хоффман і для чого він заснував Linkedin
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Національний банк на даному етапі не планує змінювати офіційний курс гривні до долара, який становить 36,56 грн/$. Як повідомив заступник голови НБУ Юрій Гелетій у ході брифінгу з питань монетарної політики, для цього немає підстав.
Коментарі (0)