Нацбанк показав актуальний графік тендерів з рефінансування

Перший тендер з надання довгострокового рефінансування заплановано на 8 травня, а по рефінансу на 90 днів – на 30 квітня.

Національний банк встановив тимчасовий розклад тендерів з підтримання ліквідності українських банків. Графік і умови тендерів на період з 30 квітня до 30 червня затверджені рішеннями Нацбанку №301-рш і №302-рш від 28 квітня, пише видання Banker.ua.

За словами заступника голови Національного банку Олега Чурія, незважаючи на те, що зараз ліквідність банків перевищує 200 млрд гривень і близько 8 млрд доларів, що дозволяє їм обслуговувати всі платежі в штатному режимі, регулятор забезпечує додаткові інструменти, які сприяють підтримці ліквідності фінустанов. Таким чином НБУ спонукає вітчизняні банки підтримувати кредитами бізнес, а також страхує їх на випадок погіршення «погоди» на фінансових ринках.

Так, згідно з рішенням Нацбанку, тендери з короткострокового рефінансування, термін якого становить 90 днів, проводитимуться щоп’ятниці.

Що ж стосується довгострокового рефінансування (від одного до п’яти років), то воно, згідно з новим графіком, буде здійснюватися кожну другу п’ятницю місяця – один раз на місяць.

У Нацбанку повідомляють, що перший тендер з надання довгострокового рефінансування заплановано на 8 травня, наступний відбудеться 12 червня.

Перший тендер з рефінансу на 90 днів намічений на 30 квітня, оскільки в п’ятницю, 1 травня, в Україні неробочий день.

При цьому, запевняють в НБУ, ставка за всіма рефінансами буде плаваючою: вона буде дорівнювати обліковій ставці Нацбанку. Обсяги кредитів не обмежені.

Читайте також: Андрій Буренок (tripmydream): «Ця криза серйозніша, ніж у 2008 році, і відновлюватися доведеться довше»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк прийняв рішення про розширення програми кредитів рефінансування, спрямованої на підтримку вітчизняної економіки. Завдяки впровадженню розроблених регулятором інструментів банки зможуть отримати широкий доступ до фінансування, яке може бути спрямоване на кредитування реального сектора економіки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)