Гривня подешевшала до трирічного мінімуму: експерти розповіли, що відбувається

29 жовтня під час торгів на міжбанку курс гривні опустився до трирічного мінімуму, досягнувши позначок 28,44-28,46 грн/$.

Нинішнє зростання курсу долара в Україні викликане повідомленнями про збільшення держборгу до 2,3 трлн гривень, новинами про КСУ і ситуацією навколо НАБУ. Таку заяву в коментарі Delo.ua озвучив Андрій Шевчишин, який очолює відділ аналітики ГК Forex Club, передає Banker.ua.

Аналізуючи нинішню ситуацію на валютному ринку країни, експерт нагадує, що протягом минулого місяця держборг України виріс в гривневому еквіваленті на 4,55 млрд гривень, в той час як в доларовому зменшився на $2,3 млрд. Також, додає Андрій Шевчишин, розміщення ОВДП цього тижня було критично низьким.

До того ж, зазначає аналітик, ринок реагує на новини про КСУ і ситуацію навколо НАБУ. На його думку, існує ризик того, що ці чинники можуть стати для України «великою проблемою на шляху співпраці з МВФ». І це при тому, додає експерт, в 2021 році країні ця співпраця буде вкрай необхідна.

За словами аналітика, на настрої учасників валютного ринку також впливає непроста ситуація в агросекторі та стрімке поширення коронавірусу. Згідно з прогнозом Андрія Шевчишина, найближчим часом варто очікувати на невелике падіння гривні.

Євгенія Ахтирко, що представляє ІК Concorde Capital, в свою чергу, зазначає, що ситуацію на ринку на користь продавців могла переломити саме новина про нещодавнє рішення КСУ.

Варто також зазначити, що 29 жовтня під час торгів на міжбанку курс гривні опустився до трирічного мінімуму, досягнувши позначок 28,44 грн/$ і 28,46 грн/$.

Читайте також: Семен Бабаєв: «Надійність міжнародної групи і високі стандарти обслуговування клієнтів дозволяють ПРАВЕКС БАНКУ упевнено дивитися в майбутнє

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 29 жовтня торги на міжбанківському ринку відкрилися зростанням курсів іноземних валют: долар подорожчав до позначок 28,40-28,42 грн/$, євро піднявся до 33,34-33,37 грн/€.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)