Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Гривня приємно здивувала: експерт «CASE Україна» назвав 5 причин стійкості нацвалюти
Незважаючи на війну та втрати, українська нацвалюта девальвувала помірковано, зазначає Євген Дубогриз.
З початку вторгнення РФ та запровадження військового стану курс української нацвалюти впав, але девальвація гривні була помірною. Про це повідомляє асоційований експерт «CASE Україна» Євген Дубогриз, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Finbalance.
За словами аналітика, починаючи з 24 лютого, українська нацвалюта девальвувала, але зниження курсу було досить помірним.
«В обмінниках сьогодні курс до долара – 32-35 грн/$, до євро – 35-40 грн/€», – зазначає економіст, додаючи, що у відсотках до курсу на 23 лютого девальвація становила лише 16-17%.
Інша річ – у росії, на яку ніхто не нападав і де немає розбомблених міст, окупації, а також сотень вбивств дітей та цивільних: там рубль протягом майже 3 тижнів девальвував до долара на 46,4% та євро на 46,5%.
«Можна навіть пожартувати, що, судячи з динаміки курсу (який дуже враховує очікування розвитку економіки), не росія напала на нас, а ЗСУ стоять під москвою і чекають на наказ до фінального штурму», – зазначив експерт «CASE Україна».
- Євген Дубогриз також називає п’ять ключових причин, чому, незважаючи на війну та втрати, українська нацвалюта виявляє разючу стійкість:
- своєчасна реакція НБУ – валютні обмеження;
- допомога з-за кордону, завдяки якій ризик дефолту навіть за умов війни близький до нуля;
- past (non-prior) actions – попередня робота (розвиток системи електронних платежів НБУ, впровадження кешлесу, розвиток обміну платежів між банками);
- past actions – попередня робота-2 (завдяки діям регулятора банківська система на початку війни мала «структурний профіцит ліквідності»);
- фінансова підтримка від українців та іноземців з-за кордону.
Читайте також: У будь-яку точку світу: у якому банку можна вигідно зробити міжнародні перекази
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що за словами голови Мінфіну, точні втрати української економіки від війни можна буде порахувати лише після закінчення бойових дій.
Коментарі (0)