Банкіри розповіли, що станеться з гривнею в найближчі 3 місяці: прогноз на II квартал

Чи стане фактор посилення карантинних обмежень визначальним для валютного ринку в квітні-червні?

У найближчі три місяці курс гривні може зміцнитися до позначки 27 грн/$. Такий прогноз у коментарі «Інтерфакс-Україна» озвучили представники провідних українських банків, передає Banker.ua.

На думку банкірів, в II кварталі курс гривні буде зростати на тлі активних продажів валюти аграріями.

Як зазначають в «Альфа Банку», в найближчі три місяці фактор посилення карантинних обмежень навряд чи стане визначальним, а обмінний курс коливатиметься в діапазоні 27-28 грн/$.

При цьому, додають в банку, розраховувати на домінування припливу іноземного капіталу на валютному ринку не варто: апетит інвесторів до ЕМ зараз занадто нестійкий.

У «Райффайзен банку Аваль», в свою чергу, очікують на зміцнення гривні до 27,0-27,5 грн/$, зазначаючи, що нацвалюта може виграти від прискорення вакцинації й активізації переговорів з МВФ.

Представник «Аккордбанку» виключає можливість подальшого зміцнення долара до 28 грн/$, але при цьому припускає зростання курсу гривні до 27,00 грн/$. В «Ідея Банку» прогнозують курсовий коридор на рівні 27,50-28 грн/$, а в банку «Південний» зазначають, що вже в квітні «є шанс вийти з коридору 27,60-28,00 грн/$ до цілей 27,0-27,2 грн/$».

У «Кредитвест банку» вважають, що такі фактори, як приплив іноземного капіталу за рахунок приватизації, відкриття ринку землі та легалізації грального бізнесу, а також залучення інвесторів в частині розробки родовищ корисних копалин, дозволяють прогнозувати зміцнення гривні як мінімум до осені. У II кварталі банк очікує на зростання курсу гривні до 27,3-27,5 грн/$.

Читайте також: Чув, що зараз можна оформити дешеву іпотеку. Чи це так і де краще взяти кредит?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними МВФ, частка американської валюти в резервах центробанків світу в IV кварталі минулого року скоротилася до 59%. Цей показник є рекордно низьким з 1995 року.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)