ico
Чт, 23 Вер
USD 26.6714 ico
EUR 31.2856 ico
RUB 0.36607 ico
RU
USD 26.6714 ico
EUR 31.2856 ico
RUB 0.36607 ico

Чув, що зараз можна оформити дешеву іпотеку. Чи так це і де краще взяти кредит?

7 карток, 23 Вересня 2021
1
Чи правда, що в 2021 році буде вигідно купувати житло в кредит?

Дійсно, уряд України не раз заявляв про те, що в 2021 році буде реалізована програма іпотечного кредитування за зниженими відсотковими ставками. Це зроблено для того, щоб стимулювати розвиток банківського та фінансового секторів в цілому, а також для підтримки сфери житлового будівництва. Сьогодні банки готові надавати іпотечні кредити на новобудови та на вторинне житло на спеціальних умовах, тому покупка квартири в іпотеку може бути вигідним вкладенням.

 

2
І які ж ставки по іпотеці сьогодні пропонують банки України?

Практично кожен український банк, приватний або державний, пропонує програми з кредитування купівлі житла. Ставки варіюються від 9,99% до 24% річних. Умови іпотеки безпосередньо залежатимуть від вартості житла, терміну кредитування, розміру первинного внеску та інших факторів. Тому більш докладну інформацію можна отримати безпосередньо в банку.

3
Чи кредитують банки покупку нерухомості на вторинному ринку?

Так, такі програми теж є. Банки готові надавати іпотечні кредити на придбання нерухомості на вторинному ринку. Розмір ставок варіюється від від 0,99% до 17,9% в залежності від вартості житла, його стану, розміру первинного внеску, терміну кредитування та інших факторів. Більш детальну інформацію про умови видачі іпотеки можна отримати в банку після вибору об’єкту покупки.

4
А чи є спеціальні програми іпотечного кредитування для окремих груп українців, наприклад, переселенців?

Так, такі програми теж є. Ощадбанк готовий кредитувати купівлю житла для переселенців на спеціальних умовах: під 12,99% річних на термін від 1 року до 30 років. При цьому, сума кредиту може досягати 90% від вартості житла. Для інших категорій громадян реалізується програма “Доступне житло”.

5
Хто може брати участь у програмі "Доступне житло 2021"?

Програма розрахована на внутрішньо переміщених громадян, громадян, у яких немає і не було власного житла останні три роки або площа житла не перевищує 15,3 кв.м., а також громадян із невеликим місячним доходом. У такому випадку держава відшкодовує 50% від вартості житла, яке було придбано в кредит або за готівку.

6
Якщо кредити стануть більш доступними, значить, вартість житла піде вгору?

Швидше за все, так. Фахівці прогнозують, що ціна житла на первинному ринку може збільшитися на 15-20%. При цьому прибутковість депозитів, навпаки, буде знижуватися, тому українці будуть шукати способи заощадження і примноження коштів. Одним з ефективних інструментів може стати саме нерухомість.

7
Іншими словами, я можу непогано заробити на оренді житла?

Так, оренда житла як на первинному, так і на вторинному ринку може стати відмінним способом додаткового заробітку, а сама житлоплоща як інвестиція може себе виправдати. Все залежить від стану квартири, локації і ряду інших факторів.

 Авторизація

Ми використовуємо файли cookie для збору аналітичних даних про взаємодії з нашим веб-сайтом, щоб поліпшити взаємодію з Користувачем. Також для того, щоб скористатися деякими функціоналом і сервісом banker.ua Користувач може добровільно передавати персональні дані. До них можуть належати: ім'я, адреса електронної пошти, акаунти в соціальних мережах, поля форм можуть запитувати й інші дані. Детальніше про файлах cookie і персональних даних дізнайтеся в Політиці конфіденційності.
Прийняти
×