Чув, що зараз можна оформити дешеву іпотеку. Чи так це і де краще взяти кредит?

7 карток, 23 Липня 2024
1
Чи правда, що в 2021 році буде вигідно купувати житло в кредит?

Дійсно, уряд України не раз заявляв про те, що в 2021 році буде реалізована програма іпотечного кредитування за зниженими відсотковими ставками. Це зроблено для того, щоб стимулювати розвиток банківського та фінансового секторів в цілому, а також для підтримки сфери житлового будівництва. Сьогодні банки готові надавати іпотечні кредити на новобудови та на вторинне житло на спеціальних умовах, тому покупка квартири в іпотеку може бути вигідним вкладенням.

 

2
І які ж ставки по іпотеці сьогодні пропонують банки України?

Практично кожен український банк, приватний або державний, пропонує програми з кредитування купівлі житла. Ставки варіюються від 9,99% до 24% річних. Умови іпотеки безпосередньо залежатимуть від вартості житла, терміну кредитування, розміру первинного внеску та інших факторів. Тому більш докладну інформацію можна отримати безпосередньо в банку.

3
Чи кредитують банки покупку нерухомості на вторинному ринку?

Так, такі програми теж є. Банки готові надавати іпотечні кредити на придбання нерухомості на вторинному ринку. Розмір ставок варіюється від від 0,99% до 17,9% в залежності від вартості житла, його стану, розміру первинного внеску, терміну кредитування та інших факторів. Більш детальну інформацію про умови видачі іпотеки можна отримати в банку після вибору об’єкту покупки.

4
А чи є спеціальні програми іпотечного кредитування для окремих груп українців, наприклад, переселенців?

Так, такі програми теж є. Ощадбанк готовий кредитувати купівлю житла для переселенців на спеціальних умовах: під 12,99% річних на термін від 1 року до 30 років. При цьому, сума кредиту може досягати 90% від вартості житла. Для інших категорій громадян реалізується програма “Доступне житло”.

5
Хто може брати участь у програмі "Доступне житло 2021"?

Програма розрахована на внутрішньо переміщених громадян, громадян, у яких немає і не було власного житла останні три роки або площа житла не перевищує 15,3 кв.м., а також громадян із невеликим місячним доходом. У такому випадку держава відшкодовує 50% від вартості житла, яке було придбано в кредит або за готівку.

6
Якщо кредити стануть більш доступними, значить, вартість житла піде вгору?

Швидше за все, так. Фахівці прогнозують, що ціна житла на первинному ринку може збільшитися на 15-20%. При цьому прибутковість депозитів, навпаки, буде знижуватися, тому українці будуть шукати способи заощадження і примноження коштів. Одним з ефективних інструментів може стати саме нерухомість.

7
Іншими словами, я можу непогано заробити на оренді житла?

Так, оренда житла як на первинному, так і на вторинному ринку може стати відмінним способом додаткового заробітку, а сама житлоплоща як інвестиція може себе виправдати. Все залежить від стану квартири, локації і ряду інших факторів.

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: