Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Член Ради НБУ: Є ризик, що 2020 рік завершимо з інфляцією нижче нижньої межі цільового діапазону
Низька інфляція на тлі помірної, але помітної девальвації позитивно вплине на український експорт і трохи знизить зростання споживання імпорту, зазначають в Нацбанку.
За підсумками 2020 роки ми побачимо зниження ВВП менш ніж на 5% і інфляцію на рівні 4,1%, що вписується в таргет 5% +/- 1,0 відсотковий пункт. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів член Ради НБУ Віталій Шапран.
За словами співрозмовника видання, зниження ВВП України в 2020 році менше ніж на 5% – це значно менше того, що прогнозували міжнародні партнери в розпал карантину.
«Обставини на світовому ринку складалися для України сприятливо. Ціни на наш металургійний і аграрний експорт залишаються на досить високому рівні, урожай 2020 року виявився для України непоганим, і підсумки для наших аграрних експортерів будуть вже точно не гірше, ніж в 2019 році», – зазначає експерт.
Також, за словами Віталія Шапрана, через карантинні заходи в Латинській Америці непогано йдуть справи у вітчизняних виробників залізорудної сировини плюс скорочення переказів від українських заробітчан цього року виявилося несуттєвим.
Що ж стосується рівня інфляції в Україні, то за підсумками року НБУ очікує показник на рівні 4,1%, що вписується в таргет 5% +/- 1,0 відсотковий пункт.
«У той же час, за 9 місяців 2020 року ми мали споживчу інфляцію 1,7%, тобто є ризик того, що 2020 рік ми закінчимо з інфляцією нижче нижньої межі цільового діапазону таргету (4%). Це буде означати, що НБУ міг у 2020 році проводити м’якшу монетарну політику. При цьому, низька інфляція на тлі помірної, але помітної девальвації позитивно вплине на наш експорт і трохи знизить або хоча б загальмує зростання споживання імпорту. Тому в ситуації, що склалася, є свої плюси і мінуси», – додає співрозмовник Banker.ua.
Читайте також: Чув, що Центробанки готуються до впровадження цифрових валют. Тепер буде цифрова гривня?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними ОП, падіння економіки України за підсумками 2020 року не перевищить 4,8%, а прогноз МВФ щодо скорочення ВВП країни більш ніж на 7% є «досить песимістичним».
Коментарі (0)