Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Інфляція в Україні: у Нацбанку розставили всі крапки над «і»
Інфляція в Україні повернулася у траєкторію зниження після вересневого піку, але ще далека від цілі, зазначають у НБУ.
У грудні 2021-го споживча інфляція в Україні очікувано сповільнилася, але все ж таки перевищила прогноз, опублікований регулятором у жовтні, повідомляє Banker.ua.
Прес-служба Нацбанку повідомляє про уповільнення інфляції у грудні минулого року до 10% у річному обчисленні та зростанняі цін на 0,6% до листопада 2021-го: дана динаміка зумовлена посиленням впливу низки факторів, включаючи ефект від подорожчання енергоносіїв та напружену обстановку на кордонах із РФ.
Тиск на ціни в Україні в 2021 році, зазначають у НБУ, підживлювався зростанням споживчого попиту, збільшенням витрат на оплату праці та покращенням споживчих настроїв. Прискоренню інфляції минулого року сприяли й глобальні чинники.
Реакцією українського регулятора на посилення інфляційного тиску у 2021-му стало згортання антикризових монетарних заходів у другому півріччі та підвищення ключової ставки з 6% до 9% річних, зазначається у повідомленні.
За даними НБУ, протягом року базова інфляція в Україні зросла з 4,5% до 7,9%. При цьому послуги в країні у 2021-му подорожчали на 10,4% на тлі пожвавлення попиту з боку споживачів та посилення тиску в рамках виробничих витрат.
Оброблені продукти протягом 12 місяців подорожчали на 13%, тоді як середні ціни на непродовольчі зросли на 0,5%.
Вартість сирих продуктів харчування протягом року злетіла на 11,8%, тоді як адміністративно регульовані ціни зросли в середньому на 13,6%.
Що ж до палива, то за 12 місяців зростання його вартості склало 26,5%.
Як зазначають у Нацбанку, наприкінці минулого року інфляція в Україні повернулася до траєкторії зниження після піку, пройденого у вересні, але поки що показник далекий від цілі на рівні 5%. Для досягнення оптимального показника, додає регулятор, НБУ продовжуватиме дотримання режиму інфляційного таргетування та застосовуватиме необхідні монетарні інструменти.
Читайте також: Колектори, банки та страхування: огляд головних фінансових законів 2021 року
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що аналітики Світового Банку оцінили зростання економіки України 2021-го на 3,4% і розповіли, що станеться з ВВП у 2022-му.
Коментарі (0)