Інвестиційна привабливість України впала до мінімуму з 2013 року – ЄБА

инвестиции

За останні півроку відсоток респондентів, які негативно оцінюють івестклімат в Україні, зріс у 10 разів.

У другому півріччі 2022-го Індекс інвестиційної привабливості України впав до мінімальних з 2013 року значень, повідомляє Banker.ua з посиланням на дані прес-служби Європейської Бізнес Асоціації.

Інтегральний показник Індексу інвестпривабливості України впав до 2,17 бала з 5 можливих: за півроку повномасштабної війни показник скоротився на півпункту.

У Європейській Бізнес Асоціації нагадують, що до початку вторгнення індекс тримався на рівні 2,73 бала: через COVID-19 показник опускався до 2,4 бала, а під час Євромайдану падав до мінімальних за всю історію спостережень 1,8 бала з наступним різким стрибком та відчутним зростанням.

На думку 53% гендиректорів українських компаній, опитаних ЄБА, інвестиційне середовище в країні сьогодні вкрай несприятливе: за останні півроку відсоток респондентів, які негативно оцінюють івестклімат, зріс у десять разів (було 5%).

«Швидше несприятливим» інвестиційне середовище вважають 34% опитаних, тоді як нейтральні оцінки поточному інвестклімату дали 9% респондентів, а сприятливим його назвали 4% респондентів (переважно юристи, представники консультаційного бізнесу та сфери FMCG).

Головний Telegram-канал банкірів

На думку 38% опитаних гендиректорів, ситуація в перспективі лише погіршуватиметься. 36% респондентів не очікують якихось суттєвих змін, тоді як 26% ​​прогнозують покращення інвестклімату в Україні вже до кінця року.

Водночас, згідно з результатами дослідження ЄБА, навіть за умов повномасштабної війни 91% українських компаній, що входять до Асоціації, налаштовані на продовження роботи на місцевому ринку.

При цьому 55% ​​респондентів мають намір інвестувати в аграрну сферу, енергетику, IT, фармацевтику, будівництво, FMCG, нерухомість та інші сфери.

На думку 12% учасників опитування, новим інвесторам буде вигідно заходити в Україну 2022-го, тоді як 57% опитаних гендиректорів дотримуються іншої точки зору.

аналитик

Читайте також: Чув, що ПриватБанк та інші банки знову заговорили про ліміти. Що це означає?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що експерти UBS Global Wealth Management вивчили настрої в лавах заможних інвесторів і з’ясували, чого побоюються власники мільйонних рахунків.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)