Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Банки помітно наростили іпотечне та корпоративне кредитування – регулятор
Головним викликом для сектору як і раніше залишається кредитний ризик і потреба банків в додатковому формуванні резервів, констатують в НБУ.
Наприкінці минулого року, на тлі відновлення економічної активності та зниження кредитних ставок, в Україні зростав попит на кредити – і з боку бізнесу, і з боку населення. Про це йдеться в свіжому Огляді банківського сектору, представленому фахівцями НБУ, передає Banker.ua.
За даними регулятора, в жовтні-грудні 2021 року було зафіксовано зростання як чистих гривневих корпоративних кредитів, так і обсягів позик на купівлю житла.
Так, зазначають в НБУ, в IV кварталі середньомісячні обсяги нових іпотечних кредитів збільшилися більш ніж в 2 рази в порівнянні з показниками першого півріччя 2020 року та 2019-го в цілому.
Темпи видачі кредитів на придбання житла перевищили темпи зростання споживчого кредитування, додають в Нацбанку.
Що ж стосується депозитів, то за рахунок значного припливу коштів клієнтів в гривні рівень доларизації в жовтні-грудні 2020 року знизився до 38,0% (-3,1 в. п.).
Частка гривневих коштів населення за рік зросла до 55,2%, тоді як вклади бізнес-клієнтів в нацвалюті збільшилися на 34,5%, а валютні – на 2,2%.
Також регулятор повідомляє про скорочення частки NPL в банківській системі України: протягом року показник впав з 48,4% до 41,0%, і сталося це за рахунок списання непрацюючих кредитів з балансів фінустанов (переважно держбанками в IV кварталі).
Головним викликом для сектору як і раніше залишається кредитний ризик і потреба банків в додатковому формуванні резервів, констатують в НБУ.
Читайте також: Куди інвестувати гроші і чи варто брати кредити: огляд соцмереж експертів
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що українські банки заявляють про 36%-е зростання обсягів іпотечного кредитування: у 2020 році фінустанови позичили населенню на придбання житла 3,8 млрд гривень.
Коментарі (0)