Куди інвестувати гроші і чи варто брати кредити: огляд соцмереж експертів

12 Лютого 2021

Поточний тиждень був присвячений обговоренню динаміки курсу гривні та розвитку ринку кредитування в Україні. Фінансові експерти, чиновники і банкіри давали свої прогнози по ціні національної валюти в порівнянні з доларом США, а також обговорювали, як розвивати ринок споживчого кредитування в країні і чи варто інвестувати в нерухомість в 2021 році.

Кирило Шевченко про іпотечне кредитування

Глава НБУ Кирило Шевченко повідомив, що відновлення української економіки безпосередньо залежить від активності та успішності роботи банківського сектора. Щоб прискорити цей процес, банки повинні розробити найбільш вигідні програми кредитування для населення країни. І головний акцент буде зроблений на іпотечному кредитуванні.

За рік іпотека зросла на 11,5%. Однак таке зростання відбувається з низької бази, адже обсяг іпотеки до ВВП України вкрай низький і склав близько 0,7%. Наша найближча мета – це збільшити частку іпотеки з поточних 0,7% до 2% ВВП до 2024 року“, – написав Кирило Шевченко.

Про інші ключові напрямки роботи банків у пості голови НБУ

Віктор Скаршевський, фінансовий аналітик

Споживче кредитування в країні різко скорочується, а криза і популізм тільки заважають цьому процесу розвиватися. Нові ініціативи уряду ще більше стримують розвиток економіки.

Обсяг ринку споживчого кредитування в Україні знаходиться на дуже низькому рівні – 5% ВВП, при тому, що в країнах, що розвиваються, цей показник знаходиться на рівні 44% ВВП (в 8,8 разів вище), а в розвинених – 78% ВВП (в 15,6 разів вище)“, – написав Віктор Скаршевський.

Як вийти з ситуації, що склалася, розповідає у своєму пості Віктор Скаршевський

Олена Коробкова про вплив кризи на діджиталізацію

Виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова повідомляє, що коронакризис прискорив діджиталізацію банків і сприяє швидкому прийняттю нових технологій у фінансовому секторі.

“Виграли ті банки, які вчасно реагували на виклики сьогоднішнього дня. Дослідження говорять, що молодь (покоління Z) змінює банк, якщо його технології недостатньо сучасні. Сьогодні розвинений digital – це перше враження, це обличчя бізнесу”, – написала вона.

За словами експерта, ідеальний сервіс повинен бути простим, непомітним, коротким і безкоштовним. Про інші особливості банківських сервісів читайте в пості Олени Коробкової

Дмитро Карпіловський про інвестиції та ціну гривні

Інвестор і популярний блогер Дмитро Карпіловський зустрівся з провідними фінансовими експертами та аналітиками України, щоб з’ясувати, скільки коштуватиме гривня в 2021 році. Прогнози були різними: від 26 до 29 грн за долар. Також Дмитро Карпіловський дізнавався, в які активи варто інвестувати в поточному році, щоб отримати максимальний прибуток. Як говорить сам експерт, інвестиції в гривню і в комерційну нерухомість в 2021 році будуть неприбутковими.

Про інші важливі тренди в пості експерта

Сергій Гайдайчук, засновник СЕО Club Ukraine

За словами Сергія Гайдайчука, курс гривні в країні буде нестабільним і буде змінюватися кілька разів на рік.

Однак багато чого буде залежати і від економічної політики, яка буде реалізовуватися в найближчі роки в країні, і від ситуації, що складається в світі. Мені здається, що сьогодні українська банківська система є досить надійною“, – написав він.

Що буде з курсом гривні, розповідає Сергій Гайдайчук у своєму пості.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: