Банкомат “зажував” картку: як мені її відновити?

6 карток, 19 Квітня 2024
1
Намагався зняти гроші з банкомату, а замість цього він "з'їв" карту. Чому це сталося?

Такі ситуації дійсно трапляються. Причин, за якими карта залишилася всередині банкомату, може бути кілька. Найвірогідніша – збій в роботі системи, який викликаний неякісним програмним забезпеченням, стрибком напруги. Можливі й інші причини: тривале перебування карти в приймачі. В такому випадку банкомат включає функцію захисту карти і просто поглинає її назад до з’ясування обставин.

2
А інші причини можуть бути?

Так, можуть. Наприклад, неправильне введення ПІН-коду три рази поспіль, минулий термін дії карти, кредитка просто розмагнітилася, карта вже була заблокована системою за підозрою в шахрайських транзакціях, збої в процесинговому центрі та інші причини. Як бачите, може трапиться безліч ситуацій, за якими карта може залишитись всередині банкомату.

3
І що тепер робити?

В першу чергу потрібно повідомити банк про те, що трапилося. Ви можете зателефонувати на телефон гарячої лінії, особисто передати інформацію співробітнику фінорганізації в найближчому відділенні і отримати інструкцію, як діяти далі. У деяких випадках банк, що випустив карту, може зажадати докази, що карта належить саме вам. Це може бути копія договору або інша документація.

4
А якщо карта застрягла в банкоматі за кордоном? Таке часто буває на відпочинку в інших країнах

В такому випадку ситуація істотно ускладнюється. Іноземні банки можуть відмовити в поверненні карти до з’ясування обставин, а різниця в мовах і законодавстві може зробити  процедуру повернення неможливою. Якщо карта застрягла в іноземному банкоматі, і ви не можете вирішити це питання, то краще перевести гроші на іншу карту (родичу або другу) за допомогою мобільного додатку.

5
Чи можна дістати карту самостійно?

У більшості випадків дістати карту не вийде, але можна спробувати наступні дії:

  • натисніть і утримуйте клавішу “Скасувати” до 5 хвилин. Можливо, вам пощастить і банкомат скасує операцію і віддасть карту;
  • іноді досить почекати хвилин 15-20 біля терміналу, щоб стався перезапуск програми, і банкомат поверне карту;
  • звернутися до фахівців на гарячу лінію по телефону, який вказаний на самому банкоматі. Вони підкажуть, як вчинити в такій ситуації.
6
Як застрахувати себе від таких випадків?

Використовуйте дві карти, які прив’язані до одного рахунку. Якщо банкомат “з’їсть” одну з них, то інша завжди буде напоготові.

Не нехтуйте онлайн-банкінгом. Обов’язково встановіть собі додаток. У разі, якщо карта застрягне в банкоматі, ви зможете перевести гроші на іншу карту або карту своїх близьких.

Не забувайте ПІН-код і уважно стежте за терміном дії і станом карти.

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: