Не так швидко: ЄК змінила прогноз зростання економіки єврозони

У ЄК пояснили, чому на швидке відновлення економіки єврозони в поточному році розраховувати не варто.

У 2021 році економічне зростання в країнах єврозони складе 3,8%, заявляють в Єврокомісії. Ще три місяці тому фахівці ЄК прогнозували відновлення економіки регіону на рівні 4,2%, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Reuters.

У 2020 році на тлі пандемії COVID-19 економіка єврозони скоротилася на 6,8%. Як наголошується в свіжому прогнозі ЄК, на швидке відновлення показників в поточному році розраховувати не варто: економічне зростання в країнах регіону в 2021-му становитиме 3,8% замість анонсованих раніше 4,2%.

Що ж стосується перспектив 2022 року, то, відповідно до очікувань фахівців Єврокомісії, зростання економіки єврозони очікується також на рівні 3,8% (в колишньому прогнозі – 3,0%).

Основною причиною перегляду прогнозів в ЄК називають нові спалахи COVID-19, що супроводжуються посиленням карантинних обмежень в країнах єврозони.

Експерти також прогнозують скорочення показників на тлі локдаунів в I кварталі поточного року, хоча і заявляють про появу «світла в кінці тунелю».

Зокрема, в ЄК чекають, що після глибокого падіння в 2020 році темпи зростання економік Іспанії та Франції в 2021-му будуть доволі високими: 5,6% і 5,5% відповідно.

Читайте також: Що робити, якщо загубив банківську карту

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в II кварталі 2021 року зростання економіки України складе 11%. Такий прогноз під час виступу на форумі «Україна 30 Коронавірус: виклики і відповіді» озвучив глава Мінекономіки Ігор Петрашко.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)