Що робити, якщо загубив банківську картку

7 карток, 23 Липня 2024
1
Виявив, що пропала банківська карта. Можливо, втратив або забув в банкоматі. Що робити?

Перше, що потрібно зробити при виявленні втрати банківської карти, – заблокувати її. Для цього необхідно зателефонувати на гарячу лінію банку-емітента і повідомити про те, що трапилося. Співробітники банку заблокують карту і кошти на ній, щоб шахраї не змогли ними скористатися.

2
Телефонував на гарячу лінію, але не зміг додзвонитися. Чи можу я вирішити це питання самостійно?

Так, заблокувати карту можна самостійно, використовуючи мобільний банкінг. Якщо карта була загублена, то за допомогою онлайн-банкінгу гроші, що зберігаються на ній,  можна перевести на іншу карту або рахунок, а саму карту заблокувати. Для цього необхідно зайти на сайт онлайн-банкінгу, вибрати функцію “Мої карти” або “Мої рахунки”. Далі знайти функцію “Управління картою/управління рахунком” і в випадаючому меню вибрати “Банківські карти – заблокувати”. Після проходження процедури ваша карта буде заблокована.

3
Не можу в даний момент скористатися онлайн-банкінгом. Що робити?

Заблокувати карту можна за допомогою смс-повідомлення, яке потрібно відправити на телефонний номер банку. У кожному банку цей номер свій, тому бажано заздалегідь з’ясувати, на який номер можна висилати повідомлення для блокування карти. Також заблокувати карту можна в найближчому відділенні банку до з’ясування обставин.

4
Я майже впевнений, що забув карту вдома. Чи варто блокувати її?

Якщо ви впевнені (ну, або майже впевнені), що карта не пропала безслідно, а лише залишилася на роботі, вдома, в іншій сумочці або портмоне, то можете зробити обмежені заходи для захисту даних:

–  тимчасове блокування. Деякі банки пропонують функцію тимчасового блокування саме для таких випадків. За допомогою онлайн-банкінгу можна заблокувати карту на кілька днів, і якщо вона знайдеться, то просто скасувати блокування;

– нульовий ліміт по всіх платежах. Це альтернативний варіант захисту коштів на карті, якщо ви досі не впевнені, втратили ви карту чи ні. Досить зайти в онлайн-банкінг і виставити нульовий ліміт за операціями. Виходить, що карта активна, але скористатися нею не можна.

5
Карта все ж не знайшлася. Чи можу я її відновити?

Відновити карту не можна. Доведеться перевипускати. Для цього необхідно звернутися до найближчого відділення банку і замовити нову карту. Деякі банки стягують плату за перевипуск карти, тому варто враховувати цей фактор. Нова карта буде прив’язана до колишнього рахунку і всі доступні кошти будуть переведені на нову карту. Однак ПІН-код і номер карти будуть іншими.

 

6
Якщо шахраям вдалося вкрасти кошти з картки, банк поверне мені їх?

Ця ситуація дуже спірна. Якщо ви заявили про зникнення карти протягом 24 годин і шахраям вдалося вивести кошти, то після розгляду і з’ясування всіх обставин банк може повернути кошти. Якщо ж з моменту крадіжки карти пройшло більше доби і гроші пропали, то банк має право відмовити в поверненні коштів.

7
Як захистити карту від шахраїв?

Щоб уникнути негативних наслідків, варто ретельно стежити за банківською картою. Не залишайте свої особисті речі, в тому числі банківські картки, в незнайомих місцях або з людьми, яким ви не можете довіряти. Після кожної операції перевіряйте наявність карти, і якщо виявили пропажу, миттєво сповістіть банк будь-яким доступним способом.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: