З 31 березня JPMorgan додасть українські облігації до свого індексу – ЗМІ

trader

Нерідко на ухвалення рішення про внесення тих чи інших активів у GBI-EM витрачаються роки.

JPMorgan анонсував додавання українських облігацій до свого індексу GBI-EM (Government Bond Index – Emerging Markets), повідомляє Banker.ua з посиланням на ProFinance.

Вже з 31 березня у закордонних інвесторів може з’явитись можливість вкладати кошти в українські облігації. Відповідно до даних, що містяться в записці JPMorgan для клієнтів, цей крок підтримали приблизно 70% інвесторів. Записку було поширено в жовтні 2021-го.

Включення українських паперів до складу індексу GBI-EM, зазначається в публікації, може забезпечити значний приплив коштів на ринок облігацій країни. Так, сума, про яку йдеться, сягає $270 млн.

Після включення частка України в GBI-EM Global Diversified, як очікується, наблизиться до 0,12%.

Головний Telegram-канал банкірів

У МВФ зазначають, що індекс GBI-EM від JPMorgan є найбільш застосовуваним еталоном для міжнародних інвесторів у суверенні облігації, номіновані у місцевих валютах.

Як правило, внесення активів до індексу, як і видалення їх із GBI-EM, – тривалий процес. Прийняття остаточного рішення нерідко затягується на роки.

В рамках підготовки до додавання облігацій тих чи інших країн в індекс експерти JPMorgan уважно вивчають ринок, проводять численні консультації з інвесторами та працюють із агентствами з управління боргом на місцях.

Варто зазначити, що GBI-EM був запущений банком JPMorgan у червні 2005 року і є першим комплексним індексом Emerging Markets.

У міру того, як уряди країн, що розвиваються, у пошуках джерел фінансування звертаються до своїх внутрішніх ринків, інвестори все більш уважно придивляються до місцевих ринків, які здатні забезпечити високу прибутковість і велику диверсифікацію.

pen on paper

Читайте також: Перегрівання ринку платіжних карток: чим ще можуть здивувати банки

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що інвестиційним компаніям в Україні дозволили торгівлю валютними ОВДП на вторинному ринку.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)