Знайомі радять вкласти гроші в золото. На цьому реально можна заробити?

7 карток, 15 Квітня 2024
1
Задумався про інвестиції в золото. Це дійсно надійний актив для вкладень?

На сьогоднішній день капіталізація ринку золота становить $4,7 трлн, а з урахуванням розвіданих запасів цей показник перевищує $12 трлн. На кінець 2020 року власниками золотих запасів числилися понад 79 тис. осіб. Однак основними власниками дорогоцінного металу є центробанки. Більшість золотовалютних резервів сконцентровані у країнах Близького Сходу і США. А на початку року купівлею жовтого металу зацікавився і Європейський центральний банк. Золото досі залишається захисним активом.

2
А що значить захисний актив? Це взагалі прибутково для людей?

Це означає, що у кризових ситуаціях, наприклад, у разі падіння ринку в результаті епідемії коронавірусу, золото не тільки не втрачає в ціні, а, навпаки, зміцнюється. Звернемося до цифр. На початку лютого 2020 року вартість однієї тройської унції золота становила $1589, а в пік епідемії, який припав на червень-липень, вартість унції перевищила $2000. Багато в чому тому, що великі інвестори стали продавати акції компаній, що зазнали збитків, і вкладати гроші в золото.

3
Тобто на золоті цілком реально заробити навіть у кризу?

Зазвичай так. У кризові періоди вартість золота збільшується. Так склалося історично. Під час підйому економіки на дорогоцінному металі можна заробити менше, зате він надійно збереже ваші кошти від девальвації та інфляції.

4
І як це зробити? Просто купити злиток золота і не продавати його кілька років?

Справа в тому, що в Україні не можна просто купити банківське золото у злитках. Його дуже складно знайти і придбати. У такому випадку банки пропонують інвестування в цифрове золото. Ви просто вносите певну суму в банк, а фінустанова нараховує на ваш рахунок відповідну кількість грамів золота. Якщо ціна активу збільшується, то зростає і ваша сума на рахунку.

5
Все ж я хочу мати золото на руках, оскільки є побоювання з приводу стабільності банків. Як вчинити в такому випадку?

Можна придбати колекційні золоті монети, які випускає НБУ практично щороку. На сьогодні українцям доступні пам’ятні монети із золота, срібла та платини. Ви можете придбати монети на наявну суму, а потім продати безпосередньо в банках, які приймають золото.

6
Чи можу я купувати золото на біржах? Наприклад, ф'ючерси на золото. Чув, багато хто так робить.

В Україні поки немає фондового ринку і бірж, які могли б надати доступ до торгівлі ф’ючерсами на золото. Тому для здійснення подібних угод необхідно посередництво брокера, який має ліцензію і дозвіл на здійснення угод на подібних біржах.

7
Зрозуміло. Ну в цілому все виглядає досить привабливо. А в чому ж ризики?

Їх особливо і  немає. Єдиний ризик – падіння ціни активу. З кінця літа 2020 року золото поступово знижується в ціні. Це викликано відновленням економіки і перетіканням грошей із золота в інші активи, такі як криптовалюта, акції та індекси.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: