Іпотека стає доступнішою: огляд ставок у квітні

14 Квітня 2021

На початку квітня стартувала програма іпотечного кредитування під 7%, яка була ініційована Президентом України Володимиром Зеленським. Для багатьох українців це стало реальним шансом придбати власне житло за доступними цінами. Тепер громадяни можуть придбати квартиру або будинок, які були побудовані не раніше 2018 року, на спеціальних умовах. Banker.ua розбирався, які банки підтримують дану програму і де вигідніше оформлювати іпотеку.

Всі тонкощі іпотеки під 7%

На початку квітня в Україні запущена програма іпотечного кредитування під 7%, яка реалізується комерційними банками країни. Українці, які потребують житла, можуть отримати кредит під 7%, але тільки на покупку нерухомості, яка була побудована не раніше 2018 року. При цьому вперше кредитною заставою є не сама квартира або будинок, а лише майнові права. 

«Цього року в Держбюджеті на такі кредити заплановано 5 мільярдів гривень. Отримають 2-5% від усіх нужденних, але і це вже добре. Взагалі, ідея класна! Вона вигідна і покупцям, і забудовникам», — заявив президент Корпорації нерухомості РІЕЛ Ростислав Мельник у коментарі для 24.ua.

У відповідь на старт програми вартість квартир у Києві та передмісті стала збільшуватися стрімкими темпами. Вартість квадратного метра житлової площі в передмісті столиці за місяць зросла на 1,3%, а в Києві цей показник склав 1,1%, але тільки на житло класу “люкс”.

                            Вартість кв. м. житлової площі в столиці

                                    Вартість кв. м. житлової площі в передмісті

Купівля нерухомості на первинному ринку

Купівля нерухомості на первинному ринку з подальшою орендою може стати прибутковим джерелом доходу, враховуючи, що сьогодні банки пропонують вигідні умови кредитування. Так, ПриватБанк пропонує покупку нерухомості на первинному ринку під 7%. Максимальна сума кредиту становить 2,5 млн грн. Термін кредитування від 12 до 240 місяців.

Credit Agricole Bank реалізує програму іпотечного кредитування первинної нерухомості під 10,24% річних за умови, що клієнт отримує заробітну плату або дохід від підприємницької діяльності на рахунок Credit Agricole Bank. Максимальна сума кредиту складає 150 тис. доларів або 200 тис. доларів для нерухомості в Києві. Власний внесок клієнта повинен становити не менше 40%.

Таскомбанк пропонує іпотечний кредит на термін від 12 до 120 місяців під 24% річних. Максимальна сума кредиту становить 3 млн грн. Початковий внесок – 37,5% від вартості житла.

ПроКредитБанк кредитує купівлю нерухомості на первинному ринку на 24-180 місяців під 11% річних. Максимально можлива сума іпотеки становить 1 млн грн.

Глобус Банк реалізує програму “Легка іпотека”, в рамках якої можна отримати кредит під 27,66% річних. Максимальна сума кредиту розраховується в кожному окремому випадку і залежить від можливостей клієнта. Також банк пропонує іпотеку під 7% річних.

Правекс Банк пропонує іпотечні кредити під 9,99% річних на перші п’ять років кредитування. Максимально допустима сума становить 4 млн грн. Термін кредитування досягає 20 років.

Кредобанк також пропонує іпотечне кредитування на суму до 4 млн грн під 11-14% річних за умови внесення завдатку в розмірі 40% від вартості житла. Максимальний термін кредитування сягає 20 років.

Ощадбанк реалізує спільну програму кредитування з ЖК “ФайнаТаун”. Максимальна сума кредиту – 10 млн грн під 11,99% річних. Термін кредитування варіюється від 1 року до 10 років. Власний внесок клієнта становить 30%.

Укргазбанк пропонує програму іпотечного кредитування під 8,8% річних на термін до 20 років. При цьому банк пропонує суму, що не перевищує 70% від справедливої вартості нерухомості, але не більше 5 млн грн. Також банк пропонує іпотеку під 7%.

Купівля житла на вторинному ринку

Придбати квартиру на вторинному ринку  теж можна у кредит. Так, ПриватБанк пропонує іпотеку на придбання нерухомості на вторинному ринку під 9,99%. При цьому власний внесок клієнта повинен бути не менше 30%.

Глобус Банк пропонує кредит на купівлю житла на вторинному ринку, де розмір ставки варіюється від 0,99% до 17,9% в залежності від вартості житла і його стану.

Кредобанк пропонує кредит на купівлю вторинної житлової та комерційної нерухомості. Умови для клієнта залежать від розміру власного внеску та терміну кредитування. Процентна ставка в перші три роки становить від 11% до 15%, а далі розраховується за формулою UIRD*3м+4,00%.

Ощадбанк пропонує купівлю квартири у кредит на вторинному ринку під відсоткову ставку від 8% до 13,49% річних. Термін кредиту досягає 20 років.

Укргазбанк пропонує кілька програм кредитування житла на вторинному ринку на термін від 1 року до 20 років і під ставку від 9,99% до 12,99% в залежності від терміну кредитування. При цьому максимальна сума кредиту становить не більше 70% від вартості житла і не перевищує 5 млн грн.

ТАСКОМБАНК пропонує кредитування купівлі житла на вторинному ринку під 24%, а максимальна сума кредиту становить 3 млн грн. Авансовий внесок становить 37,5%.

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: