Відпочиваю зараз за кордоном, але втратив банківську карту. Як вчинити в цьому випадку?

7 карток, 23 Липня 2024
1
Не можу знайти свою карту, здається, я її втратив. Але проблема в тому, що я зараз за кордоном на відпочинку. Що мені потрібно зробити?

Якщо ви втратили банківську карту на відпочинку в іншій країні, то насамперед потрібно заблокувати кредитку, щоб не допустити крадіжку коштів. Це можна зробити кількома способами. По-перше, ви можете обмежити або повністю заборонити доступ до грошей на рахунку за допомогою онлайн-банкінгу. Якщо є можливість зробити дзвінок в банк, то можна зателефонувати на гарячу лінію фінустанови і попросити заблокувати карту.

 

2
Але якщо я заблокую карту, то позбудуся доступу до своїх грошей. Чи можна їх вивести?

Більшість великих банків мають свої представництва і за кордоном. Спробуйте знайти відділення в місті, в якому перебуваєте, або уточніть адреси відділень у оператора гарячої лінії. У випадку з втратою карти банк може піти вам назустріч і видати кошти готівкою при пред’явленні паспорта і вказівки кодового слова.

3
Непогано. А чи є інші варіанти?

У деяких випадках банк може прийняти рішення про екстрений перевипуск карти. Це займе близько 24 годин. Всі гроші, що зберігаються на рахунку, будуть знову доступні після видачі нової карти. Однак далеко не всі банки надають таку послугу за кордоном.

4
А якщо в місті не знайшлося представництва банку, то що можна зробити?

В такому випадку можна перевести гроші з вашого рахунку родичам, друзям або близьким за допомогою онлайн-банкінгу. Вони зможуть відправити вам кошти готівкою за допомогою систем TransferVise, MoneyGram та інших. Це найпростіший спосіб вирішити проблему.

5
Як убезпечити себе від подібних випадків в майбутньому?

Втрата банківської карти на відпочинку за кордоном не рідкість, тому варто заздалегідь продумати план дій, якщо подібне станеться. Багато українських банків пропонують випуск відразу двох пов’язаних карт. У разі втрати основної кредитки, у вас залишиться запасна. При цьому вся сума на рахунку буде доступна для користування.

6
По-моєму, мій банк не пропонує такої функції. Що ще можна зробити?

Можна освоїти мобільні платежі. Це набагато зручніше і безпечніше, ніж оплата картами. Встановіть спеціальний платіжний сервіс на ваш смартфон і зможете оплачувати товари і послуги за допомогою телефону.

7
Вже краще. Думаю, так і вчиню. І відкрию ще одну кредитку

Дійсно, при плануванні поїздки за кордон краще мати кілька кредитних карт різних банків. В такому випадку ви зможете вибирати найбільш підходящі варіанти для оплати в іноземній валюті і зняття готівки. А якщо втратите одну кредитку, то поруч завжди будуть інші.

Також рекомендуємо завжди мати з собою невеликий запас готівки, щоб не опинитися в складній ситуації в чужій країні без грошей.

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: