Хочу придбати житло на первинці, але не маю повної суми одразу. То що робити: брати кредит чи є більш вигідні варіанти?

11 карток, 21 Листопада 2024
Матеріал підготовлений в партнерстві з компанією Інтергал-Буд
logo
1. Хочу придбати квартиру у новобудові якнайшвидше, але поки не маю достатньо коштів. Друзі пропонують взяти іпотеку в банку. Чи справді це має сенс? 2. А в новинах писали, що іпотечні ставки мають знизитися невдовзі. Це правда? 3. До речі, зараз же всі активно говорять про державну програму «єОселя». Чи реально за нею отримати пільгову іпотеку під 3% від держави? 4. На жаль, я не відношуся до цих пільгових категорій. То я не можу взяти пільгову іпотеку від держави? Чи шанс є? 5. Зрозуміло. А що ви там казали про вигідні альтернативи, якщо житло необхідне вже зараз? 6. Дійсно, класна пропозиція. А хто пропонує такі на ринку? Тільки щоб було справді вигідно і надійно. 7. Але ж процес оформлення кредиту в банку тривалий, і часто люди отримують відмови, бо не відповідають усім вимогам. Що робити? 8. На який термін можна розраховувати, купуючи квартиру в розтермінування? 9. А в чому ж різниця між іпотекою та купівлею квартири на виплат? 10. Чи можна перекредитувась, якщо я попередньо вже придбав квартиру на виплат? 11. Тепер зрозуміло, що придбати житло в найближчій перспективі з малими коштами справді можливо.
1
Хочу придбати квартиру у новобудові якнайшвидше, але поки не маю достатньо коштів. Друзі пропонують взяти іпотеку в банку. Чи справді це має сенс?

Саме ті іпотечні програми, які пропонують банки на загальних ринкових умовах, наразі не надто популярні серед українців. Причина — доволі висока відсоткова ставка, за якою надаються ці позики на нерухомість. Вона варіюється на рівні 20% річних. А враховуючи, що іпотека — це довготривалий кредит, то переплата може бути суттєвою.

2
А в новинах писали, що іпотечні ставки мають знизитися невдовзі. Це правда?

Справді, нещодавно Нацбанк знизив облікову ставку з 20% до 16%, а днями – вже до 15%. Це, у свою чергу, може спричинити здешевлення іпотеки для позичальника через зниження відсоткової ставки в банках на 3-5% річних. Тож варто зачекати певний час та поспостерігати за подальшим розвитком подій. Проте в разі, якщо придбати житло хочеться вже зараз, існують вигідні альтернативи.

3
До речі, зараз же всі активно говорять про державну програму «єОселя». Чи реально за нею отримати пільгову іпотеку під 3% від держави?

Близько 5 тисяч українських родин вже покращили свої житлові умови завдяки програмі «єОселя». Це дієвий та вигідний інструмент залучення недорогого кредитного ресурсу для купівлі нерухомості. Однак отримати кредит під 3% можуть не всі, а лише обмежене коло громадян: військові, освітяни, науковці та медики, які працюють у держсекторі.

4
На жаль, я не відношуся до цих пільгових категорій. То я не можу взяти пільгову іпотеку від держави? Чи шанс є?

Так, є, оскільки з 1 серпня 2023 року «єОселя» масштабувалася. Відтепер взяти пільговий кредит на житло можуть майже всі громадяни. Проте не під 3%, а вже під 7% річних. Пропозиція доступна для громадян України віком від 18 до 70 років. Головна умова — не мати у власності нерухомість, площа якої переважає 52,5 кв.м на одну особу (+21 кв.м на кожного наступного члена сім’ї), а також не фігурувати у санкційних списках.

5
Зрозуміло. А що ви там казали про вигідні альтернативи, якщо житло необхідне вже зараз?

Часто банки та забудовники мають спільні партнерські програми кредитування. Ці програми передбачають певний період, протягом якого кредитна ставка буде нижчою за загальну ринкову. Часто такі пропозиції мають й інші переваги. Зокрема, менший розмір першого внеску.

Так, на ринку можна знайти програми з першим внеском від 15% вартості житла, що значно менше, ніж зазвичай встановлюють банки. Саме тому варіант партнерських програм більш вигідний і привабливий для покупців.

6
Дійсно, класна пропозиція. А хто пропонує такі на ринку? Тільки щоб було справді вигідно і надійно.

Наприклад, компанія «Інтергал-Буд» та Ощадбанк пропонують свою партнерську програму кредитування на купівлю житла. Вона дає можливість взяти іпотеку на квартиру в одному з проєктів забудовника з відсотковою ставкою 7% річних. Ця ставка діятиме протягом перших 3-х років кредиту і в подальшому зросте до 19%. Термін іпотеки – до 20 років, проте позичальник може виплатити кредит швидше, тим самим зменшивши свої витрати.

7
Але ж процес оформлення кредиту в банку тривалий, і часто люди отримують відмови, бо не відповідають усім вимогам. Що робити?

На цей випадок забудовники мають власні програми розтермінування, завдяки яким можна придбати нерухомість на умовах виплат частинами. На відміну від фінустанов, девелопери менш прискіпливі до клієнтів, не вимагають додаткових довідок та підтверджень платоспроможності, тож ваші шанси при цьому значно зростають.

8
На який термін можна розраховувати, купуючи квартиру в розтермінування?

Зазвичай програми розтермінування передбачають період виплат 2-3 роки. Умови різні і залежать не лише від того, до якого забудовника звертається клієнт, а й від того, який об’єкт купується. Найкраще рішення — домовитись про консультацію у відділі продажів девелопера. Співробітники компанії нададуть вичерпну інформацію та порадять найоптимальніше рішення для кожного окремого клієнта.

9
А в чому ж різниця між іпотекою та купівлею квартири на виплат?

Ключова різниця — це термін, протягом якого покупець нерухомості виплачує її. В разі іпотечного кредиту строк складає щонайменше декілька років. Він може сягати навіть 20 років. У такому разі щомісячні суми внеску мінімальні, однак зростає переплата за користування банківськими коштами. У свою чергу, розтермінування передбачає значно коротший період виплат, проте і переплата за об’єкт нерухомості буде несуттєвою.

10
Чи можна перекредитувась, якщо я попередньо вже придбав квартиру на виплат?

Так, деякі забудовники передбачають цю можливість. Зрозуміло, що повномасштабна війна спричинила безліч негативних економічних наслідків для країни. Через це, наприклад, деякі клієнти компанії «Інтергал-Буд», які придбали нерухомість на виплат, відчули труднощі з виконанням своїх фінансових зобов’язань. Для них забудовник спільно з банком-партнером «Глобус» запропонував програму кредитування зі ставкою від 11,9% річних. За цією програмою можна перекредитуватися, що дозволить зменшити суму регулярних внесків та убезпечити себе від валютних коливань, адже кредит надається у гривні.

11
Тепер зрозуміло, що придбати житло в найближчій перспективі з малими коштами справді можливо.

Так, це правда. Варто лише все зважити й обрати для себе найбільш вигідний варіант кредитування. Доцільно буде отримати при цьому консультацію від забудовника, в якого ви хочете придбати житло. Спеціалісти відділу продажів завжди розкажуть вам про всі актуальні пропозиції під ваші потреби і можливості.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: