Китайські компанії скоротили переробку нафти до мінімуму через коронавируса

Китайські нафтопереробні компанії продовжують скорочувати виробництво в умовах падаючого попиту, а також браку співробітників через обмеження, введені владою для запобігання поширенню коронавируса. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на агентство Bloomberg.

Обсяги переробки нафти в Китаї на даний час майже на 25% нижче, ніж роком раніше. На цьому тижні компанії скоротили переробку нафти приблизно до 10 млн барелів на добу (барелів/добу) – до мінімального рівня, майже з 2014 року.

Раніше в цьому місяці обсяги нафтопереробки в КНР становили близько 11,4 млн б/д, а роком раніше – більше 13 млн б/д.

Триваюче скорочення переробки нафти китайськими компаніями йде врозріз з оптимістичними прогнозами про те, що поширення коронавируса в Китаї, можливо, вже пройшло свій пік, які сприяли підйому цін на нафту минулого тижня.

Багато людей в КНР як і раніше змушені залишатися вдома, і не можуть ходити на роботу, в той час як обмеження в сфері туризму привели до різкого падіння попиту на авіаційне паливо.

Експерти відзначають, що низькі обсяги переробки нафти збережуться, принаймні, до кінця лютого, і терміни будуть залежати від того, коли поширення коронавируса буде взято під контроль. Зростаючі запаси продукції є головною проблемою для більшості нафтопереробних компаній країни на даний момент, кажуть джерела.

Запаси бензину на складах незалежних нафтопереробних компаній в провінції Шаньдун на початок лютого становили близько 35% сукупних виробничих потужностей в порівнянні з 15% на 23 січня, свідчать дані галузевого консультанта SCI99.

У Китаї за станом на 00:00 годин за місцевим часом середи (19:00 мск вівторка) число хворих на пневмонію, що викликається коронавірусів Covid-19, склала 74,185 тис. Смертельний результат зафіксований в 2,004 тис. випадках, повідомив Держкомітет охорони здоров’я КНР.

Відзначимо, в Євросоюзі вважають коронавірус головним ризиком для глобальної економіки. Національний банк України не прогнозує впливу спалаху китайського коронавируса на макроекономічні показники України в довгостроковій перспективі. А в Мінекономіки також заявили, що поширення коронавируса істотно не вплине на українську економіку.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)