Колекторські компанії внесуть до спецреєстру: в НБУ назвали терміни й умови реєстрації

До реєстру потраплять лише компанії, що не порушують законодавство про захист прав споживачів, з бездоганною діловою репутацією і прозорою структурою власності, зазначають в Нацбанку.

НБУ визначив порядок реєстрації компаній, що займаються стягненням простроченої та проблемної заборгованості, в спеціальному реєстрі, а також затвердив вимоги до структури власності, ділової репутації, профпридатності керівництва та співробітників колекторських агентств, передає Banker.ua.

14 липня набуває чинності закон № 1349-IX, який регулює роботу колекторських компаній і встановлює вимоги до етичної поведінки співробітників таких агентств при стягненні боргів.

Положення про реєстрацію колекторських компаній встановлює порядок ведення регулятором спецреєстру, до якого будуть включені агентства, а також перелік відображуваних в ньому даних, які будуть надаватися за запитом.

Також Положенням встановлено вимоги до документів, що приймаються Нацбанком для включення компаній до реєстру, алгоритм їхнього розгляду, порядок виключення відомостей про агентство зі спецреєстру і порядок нагляду за включеними в нього колекторськими компаніями.

Плюс документ встановлює вимоги до потенційних учасників реєстру колекторських компаній: йдеться про ділову репутацію керівників і власників агентств, структуру власності та порядок оцінки регулятором відповідності зазначеним вимогам.

Головний Telegram-канал банкірів

В НБУ уточнюють, що до реєстру потраплять лише компанії, що не порушують законодавство про захист прав споживачів, з бездоганною діловою репутацією та прозорою структурою власності.

Реєстрація компаній, які вже працюють на ринку, триватиме з 14 липня до 13 серпня. Юрособи-претенденти, які ще не мають статусу фінустанови, повинні подати регулятору в цей період повний пакет документів для реєстрації, тоді як фінансові установи, які мають ліцензії на надання послуг з факторингу або кредитування, подають скорочений перелік документів.

Читайте також: У відкриті двері: де розміщуються офіси українських банків і компаній

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 9 липня Держреєстр фінансових установ залишили шість компаній. Ще шість учасників ринку втратили ліцензії на надання фінпослуг.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)