Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Аналітик розповів, коли курс в Україні знизиться до 33 грн/$
Процес зближення курсів відбувається повільно, і це нормальна ринкова ситуація, зазначає експерт.
Курс долара в пунктах обміну валют України впав з 38,0 до 35,5 грн/$: найближчим часом слід очікувати на зниження його вартості до 33 грн/$. Такий прогноз у коментарі РБК-Україна озвучив фінансовий аналітик Віталій Шапран, повідомляє Banker.ua.
За словами Віталія Шапрана, зняття обмежень на курс продажу валют та повернення у стрій банків автоматично збило спекулятивні настрої на ринку.
«У перші дні скасування обмежень ми бачили кілька мародерів, які намагалися продавати по 38,5 грн/$, але і конкуренція, і здоровий глузд, і все ж таки фіксований офіційний курс дали про себе знати», – зазначив експерт.
За його словами, карткові курси банків та готівковий курс зближуються, і тепер, відчувши зміну тренду, на зниження курсу долара та євро до гривні вже грають небанківські обмінники.
Віталій Шапран вважає, що курс долара в українських обмінниках може знизитись до позначки 33,0 грн/$ вже найближчим часом – головне, щоб із фронту та від зарубіжних донорів не було негативних новин.
«Це приблизно той ринковий консенсус, який уже склався у банків за картковими курсами», – зазначив експерт.
Варто зазначити, що на світовому ринку долар 3 червня торгується без жодної динаміки: до євро валюта США трохи послабшала в очікуванні публікації даних з безробіття в США.
На думку аналітиків, Мінпраці країни повідомить про зниження рівня безробіття у травні до 3,5% із квітневих 3,6%.
Так, вранці в п’ятницю євро зміцнився до долара до позначки 1,075, тоді як у парі з ієною валюта США торгується на рівні 129,84 ієни, практично не змінившись із попереднього закриття. Індекс долара 3 червня опустився до 101,75 пунктів (-0,07%).
Читайте також: Цифрова карта та платіжні гаманці: чому українцям можна не перейматися через відсутність кешу
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у 2021 році частка доларових резервів в авуарах центробанків впала нижче за 59%.
Коментарі (0)