Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Комітет з монетарної політики НБУ підтримав зниження облікової ставки до 7%
Більшість членів комітету з монетарної політики (КМП) Національного банку України (НБУ) погодилися з новою прогнозною траєкторією облікової ставки, яка відповідно до оновленого прогнозом знизиться до 7% в кінці цього року і буде залишатися біля цього рівня протягом наступних років за умови стабілізації інфляції в цільовому діапазоні. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу НБУ.
Окремі члени КМП дотримуються думки про необхідність надалі сповільнити зниження облікової ставки. На їхню думку, продовження активного зниження облікової ставки може призвести до охолодження інтересу нерезидентів до гривневих активів. Це буде провокувати девальваційний тиск на гривню, що стане відображатися в погіршенні інфляційних очікувань. Один з членів КМП висловив думку, що різке зниження облікової ставки може негативно вплинути на схильність населення до заощаджень. У міру наближення ставок за строковими депозитами до однознакового рівня мотивація домогосподарств до розміщення коштів у банках може ослабнути.
Відзначимо, знизити облікову ставку на 2 процентних пункту (п.п.) замість 2,5 п.п. пропонувало шість з 10 членів комітету з монетарної політики (КМП) Національного банку України (НБУ) за підсумками засідання 29 січня.
Згідно з протоколом засідання, оприлюдненому на сайті центробанку в понеділок, два члена КМП запропонували знизити облікову ставку на 2,5 п.п., ще два – на 3,5 п.п.
Нагадаємо, правління Національного банку прийняло рішення знизити облікову ставку до 11% річних з 31 січня 2020 року – це на 2,5 процентних пункту менше попереднього значення ставки.
Коментарі (0)