Нацбанк знизив облікову ставку до 11%

Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку до 11% річних із 31 січня 2020 року – це на 2,5 процентних пункти менше від попереднього значення ставки. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

Голова НБУ Яків Смолій 30 грудня під час брифінгу щодо рішень правління Національного банку з монетарної політики зазначив, що зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками.

Вона впливає на вартість кредитів, що надаються Нацбанком комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики.

Коли інфляція та ризики макроекономічної нестабільності в країні посилюються, центральний банк повинен вжити заходи для стабілізації. Тоді НБУ підвищує облікову ставку та проводить жорстку монетарну політику. Це означає, що кредитувати вже більш ризиковано, тому ціна на гроші в економіці зростає.

При зменшенні інфляції та поліпшенні макроекономічної ситуації облікова ставка зазвичай знижується і це спричиняє поступове здешевлення депозитів та кредитів.

Нагадаємо, 25 квітня 2019-го року НБУ вперше за 2 роки знизив облікову ставку на 0,5 процентних пункти до 17,5% річних.
З того часу правління Національного банку послідовно знижувало облікову ставку у 2019-му році до спочатку 17% у липні, 16,5% у вересні, 15,5% у жовтні, 13,5% у грудні.

Відзначимо, що вартість ресурсів для економіки буде знижуватися і надалі, прямуючи слідом за обліковою ставкою НБУ.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)