У МВФ розмірковують про можливість конфіскації валютних резервів російського центробанку

мвф

Того фінансування, що надається західними партнерами Україні, сьогодні замало.

У Міжнародному валютному фонді заговорили про можливість конфіскації валютних резервів російського центробанку, повідомляє Banker.ua із посиланням на матеріали НВ.

За словами заступника директора-розпорядника МВФ Гіти Гопінат, про конфіскацію валютних резервів центробанку РФ говорити поки що рано, але Фонд має намір обговорити таку можливість.

У коментарі Financial Times представник МВФ зазначила, що Фонд обговорює «будь-яку політику, яка може мати наслідки для міжнародної валютної системи».

Зокрема, обговорення можливості конфіскації валютних резервів російського центробанку готується на тлі нестачі фінансової підтримки, яку надають західні партнери Україні.

Країні для запобігання серйозній макроекономічній дестабілізації та підтримці економіки терміново потрібне нове фінансування: досі виплати були відносно невеликими.

За словами Гопінат, кошти мають бути надані Україні якнайшвидше, і максимальний обсяг має бути виділений у формі грантового фінансування.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто також зазначити, що, за даними Reuters, Великобританія, яка меншою мірою залежить від російської енергії, ніж її континентальні сусіди, має намір представити план «депутинізації» світової економіки. За задумом, покласти край залежності світу від російських нафти і газу зможуть допомогти «зелені» торговельні угоди.

За словами міністра торгівлі Великобританії Енн-Марі Тревельян, інші країни зможуть зменшити залежність від газу та нафти, що поставляються рф, завдяки зеленому сектору, що швидко зростає.

доллар

Читайте також: Безкоштовний бізнес-рахунок у ЄС: чим корисний українцям новий сервіс від ELPASO

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що глава НБУ Кирило Шевченко припускає падіння реального ВВП України 2022-го на третину, а керівник Dragon Capital прогнозує скорочення економіки в умовах затяжної війни на 39%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)