Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Коронакриза: аналітики Morgan Stanley поставили економіці цікавий «діагноз»
Згідно з базовим сценарієм Morgan Stanley, друга хвиля COVID-19 припаде на осінь, але буде контрольованою.
На відміну від скупих на оптимістичні прогнози колег, експерти Morgan Stanley вважають, що світова економіка вже вступила в новий цикл зростання, передає Banker.ua з посиланням на Інтерфакс.
Аналітики Morgan Stanley прогнозують V-подібне відновлення глобальної економіки і вважають, що світовий ВВП повернеться до докризових значень вже в IV кварталі поточного року.
До таких висновків експертів підштовхнули «несподівано позитивні дані про зростання» і заходи, що вживаються урядами різних країн для подолання наслідків «коронакризи».
Економісти Morgan Stanley очікують, що в II кварталі світова економіка впаде на 8,6% в річному вираженні, досягнувши дна, а потім, до I кварталу 2021 року зросте до 3,0%.
На думку аналітиків, рецесія буде «різкою, але короткостроковою». На користь цього твердження вони наводять кілька аргументів.
По-перше, зазначають експерти, криза спровокована внутрішніми потрясіннями, та й скорочення боргового тягаря в різних країнах протікає помірно.
Також, за словами аналітиків, в економіки країн вливаються значні обсяги грошових коштів, тому навряд чи уряди в найближчій перспективі відмовляться від істотних заходів підтримки.
Згідно з базовим сценарієм Morgan Stanley, друга хвиля COVID-19 припаде на осінь, але буде контрольованою. При цьому вакцина з’явиться в широкому доступі влітку 2021 року.
А ось песимістичний сценарій, який передбачає повернення до жорсткого карантину, напевно спровокує другу хвилю кризи.
Читайте також: Катерина Водолазька (психотерапевт): «Нас вчать бути бідними з дитинства»
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в доповіді, опублікованій ОЕСР, розглядається два ключових сценарії розвитку подій в 2020 році: згідно з першим, поширення COVID-19 протікатиме «під контролем», другий же передбачає повторний спалах коронавірусу. У першому випадку слід очікувати на скорочення світової економіки на 6%, а в другому – на падіння на 7,6%.
Коментарі (0)