Кредит під заставу авто: види, умови, документи


У ситуації, якщо вам знадобиться взяти кредит готівкою на вигідних умовах, важливо, в першу чергу, підвищити свої шанси на схвалення кредиту. Для цього краще оформлювати договір із застосуванням заставного майна. Тоді банк зможе бути впевнений, що не втратить свої гроші за будь-якого розкладу, тому умови кредитування будуть кращими. Для клієнта найбільш оптимальним варіантом стане кредит під заставу автомобіля.

Що таке кредит під заставу автомобіля

Найчастіше заставні кредити не є цільовими, тому клієнт може самостійно і вільно розпоряджатися грошима. Їх можна витратити на навчання, відпустку, ремонт, лікування, зробити велику покупку або профінансувати власний бізнес. Заставою за такими кредитами може бути як будь-яке нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, так і транспортні засоби.

При цьому необхідно уважно ознайомитися з банківським договором і ретельно вивчити його, оскільки даний документ несе значні ризики і для позичальника в тому числі, якщо раптом виникнуть труднощі з погашенням позики.

Що стосується ризиків для фінустанови, що надає вам гроші під заставу автівки, то саме з метою убезпечити себе банк вимагає заставу від вас, наприклад, у вигляді авто. Це дозволяє банку бути впевненим в тому, що він нічого не втрачає, навіть якщо клієнт перестане здійснювати платежі. В цьому випадку кредитор зробить вилучення транспортного засобу, продасть його через свої офіційні канали і грошима з продажу покриє суму вашої заборгованості.

Як отримати кредит під заставу авто без постановки на стоянку і з правом водіння в 2022 році?

Серед банків України мало хто має у своїх кредитних лінійках продукти, за якими можна взяти кредит під заставу авто. Це обумовлено тим, що для надання такої послуги у штаті потрібен фахівець, здатний провести оцінку ТЗ і відстежувати стан автомобіля протягом усього терміну дії кредитного договору. Однак варіанти взяти кредит під заставу авто в банку України все ж є. Підібрати вигідну пропозицію і порівняти умови ви завжди можете на сайті Banker.ua.

Важливо! Якщо ви розглядаєте можливість такого виду кредитування, перш за все повинні знати, що в більшості випадків у банків немає спеціалізованих стоянок для зберігання заставних автомобілів. З цієї причини персональний транспорт залишається в розпорядженні власника.

Переваги кредиту під заставу авто без постановки на стоянку

Розглянемо докладніше позитивні сторони кредитного договору із забезпеченням:

 • Більш низька кредитна ставка. Наприклад, якщо звичайні кредити банки видають приблизно під 40% річних, то кредит під заставу ПТЗ можна взяти під 25-30%. Із запорукою ризики банку знижуються, тому відсотки лояльніші;
 • Кредитні суми більше. Максимальна сума часто визначається вартістю заставної машини. Саме для цього фахівець банку проводить первинну оцінку авто, після чого клієнт надає його на огляд кожного місяця. Банк може отримати до 60% від вартості автомобіля;
 • Кредит під заставу авто з правом водіння. Це означає, що ви берете гроші під заставу авто, але це авто залишається у вас, ви можете користуватися ним протягом всього терміну погашення, обов’язково відвідуючи щомісячний огляд;
 • Вища ймовірність схвалення кредиту. І знову це завдяки вашому автомобілю. Але враховуйте, що у банку є певні вимоги до авто, особливо до його віку.

Документи для кредита під заставу авто в банку

Аби банк видав позичальникові гроші під заставу автомобіля, потрібні такі документи:

 1. Паспорт
 2. ІПН
 3. Довідка про доходи за останні 6 місяців
 4. Трудова книжка (копія)
 5. Згода чоловіка/дружини, свідоцтво про шлюб
 6. Договір страхування
 7. Обов’язковий страховий поліс для власників ТЗ
 8. Інші документи на запит.

Важливо! При оформленні кредиту під заставу авто в банку обов’язковою умовою є придбання поліса КАСКО.

Де оформити кредит під заставу автомобіля

Ви можете взяти кредит із забезпеченням в будь-якому з банків, де є подібний продукт. Заставні кредити надають ПриватБанк, БіС Банк, Unex Bank, Сredit Аgricole та інші. Взяти кредит під заставу авто можна в Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі та інших містах України.

Для прикладу візьмемо продукт від Юнекс Банку, який пропонує українцям взяти кредит готівкою під заставу автомобіля на будь-які цілі:

 • Максимальна сума: 2 500 000 грн, але не більше 50% від оціночної вартості авто;
 • Cтавка: якщо в заставі автомобіль – 24% річних;
 • Одноразова комісія за видачу коштів – 1,5% від суми;
 • Максимальний термін договору – 60 місяців;
 • Обов’язкова наявність полісів: КАСКО, ОСЦПВ і страхування життя.

Банк приймає рішення про видачу кредиту протягом декількох днів. Якщо вам потрібні гроші швидше, можна розглянути й інші варіанти кредитування під заставу.

Кредит готівкою під заставу авто

Взяти готівку під заставу авто можна не тільки в банку, але і в автоломбарді. Там також є різні умови надання, в тому числі з правом керування автомобілем.

Умови надання заставного кредиту в автоломбарді

Якщо ви берете гроші під заставу ТЗ в автоломбарді, вам повинно бути не менше 18 років. При собі необхідно мати мінімальний пакет документів:

 • Паспорт
 • ІПН
 • Документи на авто (техпаспорт).

Довідка про доходи і поручителі в такому випадку не будуть потрібні. Крім того, рішення про видачу приймається протягом декількох годин. Однак варто зважити всі «за» і «проти» такого рішення.

Плюси позики в автоломбарді:

 • Відсутність довідок з місця роботи, про доходи тощо. Мінімальний пакет документів;
 • можливість схвалення кредиту з поганою кредитною історією;
 • можливість отримати кошти навіть під заставу вантажного автомобіля або спецтехніки;
 • швидкість розгляду заявки і видачі готівки.

Мінуси такого кредитування:

 • Високі відсоткові ставки. Відсутність повного набору документів і гарантій, а також більш високий ризик неповернення змушують автоломбарди встановлювати більш високі відсотки;
 • Найчастіше ТЗ можуть залишатися у кредиторів – автоломбарди мають спецстоянки для зберігання заставних авто;
 • короткі терміни кредитування – не більше року.

Саме такі недоліки автоломбардів найчастіше є вирішальними на користь банку як кредитора. У будь-якому випадку, підходити до цього рішення потрібно виважено і розраховувати на власні сили.

Особливості кредитування по містах України

Взяти кредит під заставу авто в Києві, Харкові, Дніпрі та інших містах України можна, якщо вам є 18 років, ви маєте паспорт громадянина України, а також є власником авто в гарному технічному стані. Крім того, погасити кредит під заставу авто в Одесі, Львові та інших містах та населених пунктах країни можна кількома способами: готівкою (у відділенні банку/автоломбарду/залоговового сервісу), через термінали банку, а також за допомогою онлайн-банкінгу.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)