Кредити під державні гарантії: банки позичили підприємцям понад 5 млрд грн

Найбільше договорів банки, задіяні в програмі, уклали з представниками торгівлі (675) і агросектору (видано 558 кредитів).

Українські банки продовжують нарощувати обсяги кредитування МСБ під держгарантії на портфельній основі: на 1 серпня число кредитів, виданих в рамках програми, досягло 1917, передає Banker.ua.

За даними Мінфіну, 10 банків, задіяних в програмі кредитування малого та середнього бізнесу під держгарантії на портфельній основі, видали підприємцям 1917 таких кредитів.

Обсяг фінансування при цьому склав 5 млрд 7 млн ​​гривень (зобов’язання за боргом, частково забезпеченим гарантіями, досягли 2 млрд 316 млн гривень або 59% від загального ліміту гарантій, які були надані минулого року).

Головний Telegram-канал банкірів

Що ж стосується результатів минулого місяця, то в липні 2021-го в рамках підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу України було видано 122 кредити під держгарантії на портфельній основі. Сума кредитування склала 735 млн гривень, а зобов’язання за боргом – 306 млн гривень.

Лідером за кількістю наданих кредитів, як і раніше, залишається «ПриватБанк», тоді як найбільший обсяг кредитування – за «Ощадбанком». Так, «Приват» видав клієнтам МСБ 945 кредитів на суму 859 млн гривень, в той час як «Ощад» надав фінансування на загальну суму 2 млрд 36 млн гривень (680 кредитів).

Найбільше договорів банки, задіяні в програмі, уклали з представниками торгівлі (675) і агросектору (видано 558 кредитів), а також з підприємствами переробної промисловості (277).

При цьому столичний бізнес взяв в липні 151 кредит на 542 млн гривень, підприємці зі Львівської області – 136 кредитів на 340 млн гривень), а з Дніпропетровської – 129 кредитів на 300 млн грн.

Читайте також: Тепер тільки вперед: який шлях пройшла банківська система за 30 років незалежності України

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в червні банки видали клієнтам МСБ під держгарантії на портфельній основі 1 млрд 7 млн гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)