Банкір: Кредити в Україні подешевшають у серпні – вересні

Відсоткова ставка по кредитах враховує вартість ресурсу не тільки в поточному періоді, а й протягом усього терміну обслуговування позики, зазначають в Forward Bank.

Зниження облікової ставки НБУ призведе до пропорційного зниження вартості гривневих депозитів, якщо курс залишатиметься стабільним протягом кількох місяців. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів заступник голови правління Forward Bank Андрій Прусов.

За словами нашого співрозмовника, вартість споживчих кредитів залежить від багатьох факторів, в тому числі й від облікової ставки НБУ. При цьому не менш важливу роль відіграють фактори ризику – наскільки добре населення обслуговує і буде обслуговувати кредити.

«Плюс, відсоткова ставка за кредитами враховує вартість ресурсу не тільки в поточному періоді, а й протягом всього терміну обслуговування позики. В середньому, для споживчого кредиту – це 12 місяців», – додає експерт.

Андрій Прусов стверджує: в першу чергу, зниження облікової ставки НБУ призведе до пропорційного зниження вартості гривневих депозитів. Але за умови, якщо курс залишатиметься стабільним протягом кількох місяців.

«А вже на зниження вартості кредитів слід очікувати, в середньому, у серпні – вересні», – прогнозує заступник голови правління Forward Bank, додаючи, що «клієнти з гарною кредитною історією вже мають дисконти за новими кредитами».

Читайте також: Поки не під 10%: огляд іпотечних пропозицій (червень 2020)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 11 червня Нацбанк України знизив облікову ставку одразу на 2 п.п. – до 6,0% річних. Глава НБУ Яків Смолій зазначає, що поточний рівень облікової ставки – найнижчий за всю історію незалежної України.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)