ico
Чт, 23 Вер
USD 26.6714 ico
EUR 31.2856 ico
RUB 0.36607 ico
RU
USD 26.6714 ico
EUR 31.2856 ico
RUB 0.36607 ico

Кредитна спілка втратила всі ліцензії на надання фінпослуг: в НБУ назвали причину

НБУ тимчасово зупинив ліцензії КС «Громада» на надання фінансових послуг через порушення фінансових нормативів ще на початку квітня, але кредитна спілка про усунення порушень так і не відзвітувала.

Кредитна спілка «Громада», яка відмовила регулятору в проведенні перевірки в квітні 2021 року, втратила всі ліцензії на надання фінпослуг, передає Banker.ua.

Нацбанк відкликав всі ліцензії на надання фінансових послуг у КС «Громада» (ЄДРПОУ 24108251): дане рішення було прийняте 23 липня за результатами позапланової інспекційної перевірки, проведеної трьома місяцями раніше.

Так, зазначають в НБУ, в квітні 2021 року регулятор здійснив невдалу спробу провести позапланову перевірку КС «Громада»: інспектори від Нацбанку не були допущені до здійснення перевірки, а особи, уповноваженої представляти інтереси компанії, протягом першого дня на місці не було.

В НБУ нагадують, що, згідно зі статтею 38-1 ЗУ «Про фінансові послуги та держрегулювання ринків фінпослуг», відмова учасника ринку в проведенні перевірки є підставою для анулювання ліцензії на надання фінансових послуг.

Підпишись на наш Telegram
Тільки найважливіше і цікавіше

Таким чином, з 23 липня кредитна спілка «Громада» втратила право на укладання договорів про надання фінпослуг, на здійснення яких було видано ліцензію, і не може підписувати договори про надання послуг, наслідком яких є збільшення зобов’язань учасника ринку перед клієнтами за видом фінансових послуг, на здійснення яких було видано ліцензію.

Раніше, через порушення фінансових нормативів і вимог, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами кредитних спілок, НБУ тимчасово зупинив ліцензії КС «Громада» на надання фінансових послуг. Учасник ринку повинен був усунути порушення до 30 червня, але на цей момент так цього і не зробив, зазначають в Нацбанку.

Читайте також: Прибуток банків України знизився. Чи чекати на кризу?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 16 липня Нацбанк анулював ліцензії на надання фінпослуг п’ятьом учасникам ринку і виключив з реєстрів три компанії.


Коментарі (0)

Авторизація

Ми використовуємо файли cookie для збору аналітичних даних про взаємодії з нашим веб-сайтом, щоб поліпшити взаємодію з Користувачем. Також для того, щоб скористатися деякими функціоналом і сервісом banker.ua Користувач може добровільно передавати персональні дані. До них можуть належати: ім'я, адреса електронної пошти, акаунти в соціальних мережах, поля форм можуть запитувати й інші дані. Детальніше про файлах cookie і персональних даних дізнайтеся в Політиці конфіденційності.
Прийняти
×