88,4% кредитних договорів з фізособами в 2021-му було укладено в онлайн-режимі – НБУ

Пандемія не стала причиною кардинальних змін у монетарній політиці регулятора, зазначають в НБУ.

Українські банки залишаються ліквідними, тому згортання інструментів підтримки проблемою для них не стане. Про це під час II Міжнародного форуму EFBM заявив заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук, передає Banker.ua.

За словами заступника голови НБУ Сергія Ніколайчука, такі інструменти, як довгострокове рефінансування і процентний своп спростили адаптацію української банківської системи до умов «коронакризи».

«Зараз економіка відновлюється, і ми їх (інструменти підтримки – прим.ред.) згортаємо. Але банки залишаються ліквідними, тому це не стане для них проблемою», – зазначив експерт.

При цьому, додає він, пандемія не стала причиною кардинальних змін у монетарній політиці регулятора: в середньостроковій перспективі НБУ продовжить дотримуватися режиму плаваючого курсоутворення і інфляційного таргетування з метою досягнення та утримання інфляції у цілі 5%.

Головний Telegram-канал банкірів

Олександр Залєтов, який очолює управління нагляду за ринком небанківських фінпослуг Нацбанку, в свою чергу, зазначив, що пандемія COVID-19 актуалізувала розвиток дистанційного сервісу.

Так, за його словами, 88,4% кредитних договорів з фізособами в першому півріччі 2021-го було укладено в онлайн-режимі (з січня по червень минулого року показник становив 81,6%).

Плюс, продовжує Олександр Залєтов, частка дистанційних кредитів за 6 місяців поточного року склала 85,7%, тоді як в першому півріччі 2020-го показник було зафіксовано на рівні 73,9%.

«Середня сума виданого кредиту в онлайн-форматі становить 4213 грн. У той же час, сума кредиту, отриманого традиційним способом, становить 6434 грн», – зазначають в НБУ, додаючи також, що найпопулярніші терміни позик – «до 30 днів» і «від 32 днів до 92 днів».

Читайте також: The Big Short: як зробити фінансову кризу зрозумілою та цікавою

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами заступника голови НБУ Юрія Гелетія, українські банки витратили на придбання облігацій внутрішньої держпозики 65-70% коштів, виділених регулятором в рамках рефінансування.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)