Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Для позичальників неплатоспроможних банків запроваджено кредитні канікули – ФГВФО
Кредитні канікули для позичальників неплатоспроможних банків стартували 24 лютого.
Фонд гарантування вкладів оголосив про запровадження кредитних канікул для позичальників неплатоспроможних банків, повідомляє Banker.ua.
Кредитні канікули для позичальників банків, які виводить із ринку ФГВФО, були запроваджені з метою мінімізації впливу наслідків військової агресії РФ щодо України.
Рішення про запровадження уніфікованих умов реструктуризації кредитної заборгованості позичальників (незалежно від форми, виду та цільового призначення позики) було затверджено дирекцією Фонду у понеділок 14 березня.
У ФГВФО уточнюють, що кредитні канікули стартували 24 лютого і триватимуть до дати, що настає через три місяці після скасування військового стану (але не раніше 30 червня).
Термін дії Канікул може бути змінений дирекцією Фонду гарантування вкладів у рамках прийнятого рішення.
За словами заступника директора-розпорядника ФГВФО Ольги Білай, близько 90% активів банків в управлінні Фонду складають кредитні портфелі, і для позичальників на період дії кредитних канікул запроваджується фіксована процентна ставка на рівні 0,0001% річних, яка нараховується з дати прийняття рішення відповідно до чинними умовами договору.
Крім того, пояснюють у ФГВФО, до позичальників не застосовуватимуться пені та штрафи.
«Розмір комісій, передбачених кредитними договорами, договорами банківського рахунку встановлюється на рівні 1 копійка», – зазначила Ольга Білай.
У Фонді гарантування вкладів нагадують, що кредитні канікули – це не прощення боргу, а лише відстрочка виконання боргових зобов’язань позичальника в період дії воєнного стану.
Якщо ж кінцевий термін повернення коштів за кредитом настає під час дії кредитних канікул, то він встановлюється на день, що слідує за днем закінчення періоду реструктуризації.
Читайте також: Хранителі даних: ринок дата-центрів стрімко зростає
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що на період дії військового стану в Україні змінилися правила роботи банків та небанківських фінустанов, які займаються кредитуванням.
Коментарі (0)