Кредитні канікули для бізнесу не «включаються» автоматично: що робити

Навіть в пільгових умовах кредити залишаються кредитами, і за них потрібно буде сплачувати відсотки, нагадує заступник голови НБУ.

Набцанк рекомендував українським банкам забезпечити «кредитні канікули» для бізнесу, який постраждав через карантин, введений на тлі спалаху коронавірусної інфекції, передає Banker.ua.

Постановою НБУ №39 регулятор тимчасово затвердив особливі правила застосування вимог Положення про визначення банками розміру кредитного ризику за активними операціями, у зв’язку з введенням карантину через спалах коронавірусу.

Так, згідно із затвердженими правилами, на кредити, які обслуговувалися станом на 1 березня і будуть реструктуризовані до кінця вересня поточного року, не поширюватимуться окремі ознаки дефолту.

Як відомо, рекомендація Нацбанку щодо реструктуризації кредитів стосується виключно тих позичальників, які не здатні вчасно обслуговувати кредити через обмеження, пов’язані з пандемією.

Умови та термін реструктуризації визначається банком з урахуванням економічних потреб позичальника.

У той же час, заступник глави НБУ Катерина Рожкова звертає увагу на те, що кредитні канікули для бізнесу не будуть діяти автоматично. Для того, щоб скористатися їхніми перевагами, клієнту потрібно звернутися в банк і обговорити зміни умов кредитування.

За словами Рожкової, програма антикризових заходів від Нацбанку налічує 5 основних елементів, серед яких кредити, депозити та робота банківської системи, а також валюта і платежі.

Заступник голови НБУ вчергове підкреслила, що «кредитні канікули» – це не прощення боргів, а всього лише відстрочка в часі. За її словами, навіть в пільгових умовах кредити залишаються кредитами, і за них потрібно буде сплачувати відсотки.

Читайте також: Fitch Ratings погіршив прогноз для українських банків

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Ощадбанк відправляє клієнтів мікро- та малого бізнесу на «кредитні канікули». Відтепер українські підприємці можуть скористатися відстрочкою платежів по тілу кредиту до трьох місяців.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)