У 2021 році кредитні втрати банків перевищать $2 трильйони – S&P Global

JPMorgan Chase & Co, Bank of America і Citigroup в II кварталі поточного року зіткнуться з падінням прибутку на 60-84%, прогнозують експерти.

Згідно з підрахунками аналітиків, в 2020 році на банки може лягти тягар невиплачених кредитів в розмірі $1,3 трильйона. Наступного року сума перевищить $2,1 трильйона. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Investing.com.

Експерти рейтингового агентства S&P Global оцінили масштаби кредитних втрат банків усього світу в 2020 і 2021 роках. Згідно з прогнозом, в поточному році втрати перевищать торішній показник більш ніж в 2 рази і складуть $1,3 трильйона. А ось до кінця наступного року збитки фінустанов від невиплачених кредитів складуть $2,1 трильйона.

У S&P Global звертають увагу на те, що близько 60% всіх втрат припаде на Азіатсько-Тихоокеанський регіон. У той же час, найбільше відносне зростання збитків спостерігатиметься в Західній Європі та Північній Америці.

Вчора в ЗМІ з’явився ще один нерайдужний прогноз. Експерти фінансової компанії Refinitiv очікують на значне падіння прибутку провідних банків США за підсумками II кварталу цього року.

На думку аналітиків, такі фінустанови, орієнтовані на ринки капіталу, як Goldman Sachs і Morgan Stanley, повідомлять про падіння чистого прибутку в II кварталі на 15-40% (в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року).

У той же час, JPMorgan Chase & Co, Bank of America і Citigroup, що мають значний кредитний бізнес, зіткнуться з падінням прибутку на 60-84%.

Банк Wells Fargo&Company, на думку експертів, і зовсім може заявити про збитки.

Читайте також: Майбутнє безконтактних платежів в Україні (опитування банкирів)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що чистий прибуток українських банків продовжує зростати: за перші 5 місяців поточного року фінустанови заробили на 23,6% більше, ніж за той же період 2019-го. Лідером п’ятірки найбільш прибуткових фінустанов став «Приватбанк», чистий прибуток якого в січні-травні склав 19,62 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)