Кредитний брокер онлайн підбере вам банк, кредит і оформить за вас документи

Перше, що в більшості розвинених країн робить людина, яка вирішила взяти кредит, – це звертається до посередника, кредитного брокера. За даними банкірів, через кредитних брокерів видається 88% всіх кредитів в США, близько 80% – в країнах Європи. В Україні ж інститут “кредитного брокериджа” поки тільки переживає своє становлення – у всій країні навряд чи набереться з десяток компаній, що надають майбутнім позичальникам посередницькі послуги. Однак сам факт появи подібних структур говорить про те, що наша людина в принципі готовий скористатися послугами кредитних брокерів. Давайте розберемося, хто такий кредитний брокер і за що ми платимо йому гроші.


Кредитний брокер – це хто?

Уявіть собі ситуацію: ви досягли певної матеріальної стабільності і задумалися про розширення своєї житлоплощі. Однак суми, вирученої за свою нинішню квартиру, вам явно не вистачає для покупки нової, більш сучасної. Здавалося б, рішення проблеми лежить буквально на поверхні – взяти в банку іпотечний кредит. І ви починаєте вивчати різні пропозиції банків: у банку А відсотки по кредиту менше, але є комісія за обслуговування рахунку; в банку Б – відсотки більше, але плати за обслуговування рахунку немає, а є одноразова комісія; в банку В можна взяти кредит під невеликий відсоток, але при достроковому погашенні кредиту нараховується штраф за його дострокове погашення … Як же обрати відповідний кредит, як порівняти, здавалося б ідентичні пропозиції банків і взяти кредит на найвигідніших умовах? Ось тут-то і стане в нагоді кредитний брокер.

Отже, кредитний брокер – це, в першу чергу, консультант, який допомагає майбутньому позичальникові вибрати оптимальний кредит серед безлічі пропозицій різних банків. При цьому пошук відповідного варіанту ведеться не тільки виходячи з мінімальної процентної ставки банку, але і з урахуванням усіляких “підводних каменів” – прихованих комісій банку за видачу та обслуговування кредиту, наявності або відсутності штрафів за дострокове погашення позики, що несподівано виросла процентної ставки по кредиту і т.д. Іншими словами, основне завдання кредитного брокера полягає в тому, щоб підібрати для свого клієнта максимально вигідний кредит.

Ще один корисний нюанс роботи кредитного брокера полягає в тому, що він допомагає своєму клієнтові підготувати документи, необхідні для прийняття рішення банком про видачу (або невидачі) кредиту. Більш того, кредитний брокер може за дорученням клієнта (природно, завіреним у нотаріуса) взяти на себе всі клопоти по збору необхідної документації.

Які бувають кредитні брокери в Києві та Україні?

Спеціалізація кредитних брокерів в Україні розвивається за конкретними напрямами і по ним вони вибудовують свою діяльність. Брокери працюють в одній з наступних областей:

1. іпотечне кредитування, автокредитування чи лізинг, надаючи замовникам масив з нерухомості, автомобілів з урахуванням їх побажань, оформляють і ведуть договори до їх повного завершення;
2. фінансова допомога всім, хто її запитує: бізнес, компанії, приватні особи – відомості про привабливі позики для розвитку бізнесу;
3. купівельні позики з банку і онлайн-позики – реєстр найбільш привабливих позик, які розшукують споживачі, в рамках взаємодії з банківським сектором і МФО.

1-3% – і ключик у вас в кишені

Звичайно, послуги кредитних брокерів – не безкоштовні. За допомогу у виборі підходящої програми кредитування доведеться заплатити брокерської компанії 1-3% від суми кредиту (точна вартість їх послуг залежить від виду і складності кредитного продукту і обчислюється індивідуально).

Також відзначимо, що кредитні брокери готові вам допомогти розібратися з умовами надання далеко не всіх кредитів. Сума позики, від якого вони “стартують”, становить, як правило, 25 тисяч гривень. Тому при покупці пральної машини або холодильника звертатися до брокера немає сенсу. А ось при виборі карткового кредиту, автокредиту або іпотечної програми ви можете сміливо розраховувати на його допомогу.

Ще один нюанс: брокерські компанії – не фінансові установи, їх послуги полягають тільки в тому, щоб допомогти вам вибрати і оформити кредит в банку. За своєчасним погашенням кредиту, як і за налагодженням партнерських відносин з банком, вам доведеться стежити самостійно. Єдиний виняток – деякі брокерські компанії пропонують своїм клієнтам супровід автомобільного кредиту. В цей пакет входить не тільки пошук найбільш вигідного автокредиту, а й пошук і укладення договору зі страховою компанією. При цьому, в разі виникнення страхового випадку, кредитний брокер не тільки простежить, щоб страхова компанія повністю виконала всі свої зобов’язання, але і візьме на себе всі переговори і оформлення документів з представниками страховиків.

За ваші гроші – майже будь-який каприз онлайн

В принципі, послуги брокерів не обмежуються тільки лише пошуком кредиту з оптимальними умовами і допомогою в оформленні необхідних документів. За додаткову плату кредитний брокер може допомогти вам у вирішенні багатьох проблем, що виникають під час дії кредитного договору. Зокрема, підказати, що робити в ситуації, коли ви хочете продати заставне майно (на жаль, у деяких позичальників, тим більше що взяли кредит на тривалий термін, іноді так складаються обставини, що виплачувати кредит вони не можуть і найкращим варіантом порятунку від кредиту вважають продаж заставного майна і погашення боргу банку).

Крім того, кредитний брокер може надати вам послугу – домовитися з банком про відстрочення чергового платежу – в тому випадку, якщо ви з не залежних від вас причин не можете вчасно зробити черговий платіж (наприклад, вас раптово послали у відрядження і у вас немає можливості зв’язатися з представником банку).

Юлія Сойкіна, комерційний директор компанії “Кредит Консалт”:

– Кредитний брокер може допомогти вибрати найбільш привабливі умови кредитування. Більш того, ми допомагаємо нашим клієнтам оформити всі необхідні документи. Однак для цього ми повинні володіти повною і достовірною інформацією про майбутнє позичальника. Якщо у нього є непогашений і прострочений кредит, то він повинен повідомити про це кредитного брокера – інакше, коли настільки непривабливі факти “спливуть”, ми розірвемо з ним договір.

Коли має сенс звертатися до кредитного брокера в Україні?

До кредитного брокера має сенс звертатися, коли у вас недостатньо часу для отримання кредиту (це менш актуально, коли мова йде про споживчий кредит, і цілком актуально, коли мова йде про іпотеку або автокредит).

Також кредитний брокер допоможе підібрати і отримати кредит, коли ви не впевнені в можливості його отримання (у вас “критичний” вік, “чорна” зарплата і т.д.)

Чи можна довіряти кредитному брокеру?

Брокери по кредитах і їх установи-роботодавці зобов’язані мати у своєму розпорядженні:

1. офіційну реєстрацію як юр. особи і ліцензію;
2. юридичну адресу та телефон.

В арсеналі порядного кредитного брокера-професіонала відсутні сумнівні прийоми:

1. обіцянки кредитів з нульовими ставками за відсотками;
2. вимога авансу;
3. способи отримання кредитів неправедними шляхами.

Плата, запитувана кредитними брокерами за послуги отримання позики, не повинна перевищувати 10% від кредитних грошей і визначається:

1. кількістю і складністю запитів одержувача;
2. минулими кредитними фактами;
3. кваліфікацією брокера.

Витрати на професійну підтримку скоротяться, якщо прийняти послуги початківця або, що має невелику практику, брокера по кредитах. Вони навіть можуть нічого не взяти за свою роботу, але оперативно знайти кращий варіант їм буде важкувато.

Що пропонують кредитні брокери своїм клієнтам онлайн

• Аналіз наданих документів.
• Оцінка кредитоспроможності позичальника і аналіз його фінансової стійкості.
• Обговорення існуючих або можливих відмов.
• Підбір банків з найкращими умовами кредитування.
• Докладний розрахунок всіх майбутніх витрат по кредиту.
• Роз’яснення по прихованим відсоткам в банках.
• Порівняльний розрахунок і аналіз схем погашення споживчого кредиту.
• Рекомендації фахівця по підвищенню статусу позичальника.
• Роз’яснення особливостей оформлення заявки в банк.
• Формування повного пакету документів для розгляду в банку.
• Попереднє узгодження про можливість кредитування клієнта.
• Миттєва доставка заявки в банк.
• Просування заявки по всіх етапах в банку.
• Зменшення терміну розгляду заявки.
• Зниження ризику відмови на отримання кредиту.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)