Кредитний портфель банків у II кварталі скоротився, а приріст депозитів перевищив 10% – НБУ

У квітні-червні гривневі вклади бізнесу зросли на 9%, а населення – на 10,9%.

Через карантин, введений на тлі пандемії COVID-19, прибуток українських банків в II кварталі 2020 року зменшився, а кредитний портфель помітно скоротився, повідомляють в НБУ. При цьому обсяги депозитів, незважаючи на кризу, продовжували зростати, передає Banker.ua.

Згідно з даними, що містяться в «Огляді банківського сектору» за серпень, в II кварталі поточного року попит бізнесу і населення на кредити падав, навіть незважаючи на зниження ставок. Це, в свою чергу, призвело до помітного скорочення кредитного портфеля фінустанов.

Так, з квітня по червень портфель чистих кредитів бізнесу зменшився на 6,3% в гривні і на 3,6% в доларовому еквіваленті, в той час як портфель чистих кредитів населення вперше з початку 2017 року скоротився на 5%.

Основною причиною скорочення кредитного портфеля регулятор називає скорочення попиту на кредити і формування банками резервів.

Також, за даними НБУ, в II кварталі зменшилася частка NPLs: рівень покриття непрацюючих кредитів резервами протягом кварталу оновив історичний максимум, піднявшись на 1.2 а. п., до 96,8%.

Згідно з даними звіту, в квітні-червні тривав приріст депозитів населення і бізнесу: гривневі вклади бізнесу зросли на 9% за квартал, а населення – на 10,9%. При цьому регулятор заявляє про зниження ставок за гривневими депозитами населення. Рівень доларизації вкладів, завдяки зміцненню нацвалюти, в II кварталі знизився до 40,7% (-3.8 в.п.).

У той же час, прибуток банків в II кварталі скоротився до 7,7 млрд гривень. За підсумками першого півріччя показник склав 23,8 млрд гривень, що на 23,4% менше за результат аналогічного періоду 2019 року.

Читайте також: Чув, фріланс шкодить економіці країн і призводить до бідності. Чи це так?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами директора з розвитку бізнесу «Банку Кредит Дніпро» Дениса Міхова, в умовах відсутності активного кредитування і доступності дешевих кредитів рефінансування НБУ українські банки не відчувають гострої потреби в залученні ліквідності з ринку. Тому фінустанови можуть дозволити собі зменшувати ставки за депозитами відповідно до вектору зниження облікової ставки НБУ.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)