Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Кредитування бізнесу розширять: які варіанти Нацбанк пропонує уряду
У другому кварталі банки планують прокредитувати бізнес майже на 66 млрд гривень.
НБУ представив низку ініціатив, які б дозволили збільшити обсяги кредитування місцевих підприємств, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.
Кабінет Міністрів розглядає одразу кілька напрацювань, спрямованих на розширення кредитування українського бізнесу. Низка ініціатив була представлена регулятором ще на початку квітня.
Як зазначається у публікації, збільшити кредитування бізнесу планується за рахунок:
- розширення програми портфельних гарантій на великі агрокомпанії та великі підприємства, задіяні у стратегічних галузях промисловості;
- збільшення терміну кредитування аграріїв на посівну до року;
- розширення держпідтримки на кредитні лінії, фінансовий лізинг, авальовані векселі;
- збільшення портфельних гарантій з 80% до 100% суми позик для зон, у яких ведуться бойові дії.
Як зазначають у Нацбанку, у II кварталі фінустанови планують прокредитувати бізнес майже на 66 млрд гривень: найближчим часом аграрну галузь буде профінансовано на 30 млрд гривень (5,8 млрд грн із цієї суми вже виділено).
Плюс чотири найбільші банки продемонстрували приріст кредитного портфеля з початку війни на рівні 12,5 млрд гривень.
Ініціативи щодо розширення кредитування підприємств збирає і ЄБА: Європейська бізнес-асоціація закликає підприємців, які мають додаткові пропозиції, ділитися ними з метою подальшої передачі напрацювань до Нацбанку.
Варто зазначити, що раніше Кабмін озвучував критику на адресу банківської системи через небажання фінустанов брати на себе кредитні ризики (особливо у «червоних» зонах). Так, уряд запропонував вирішувати цю проблему шляхом встановлення для держбанків спеціальних kpi. Плюс у Кабміні розглядають можливість призначення спеціального заступника міністра, який займався б цим питанням.
Читайте також: Приведи друга та зароби: як українські банки мотивують своїх клієнтів
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в лютому банки підписали з клієнтами ММСБ 383 кредитні договори на суму 0,931 млрд гривень: частка зобов’язань, гарантованих державою за основним боргом, становить 429 млн гривень.
Коментарі (0)