ico
Пн, 01 Бер
USD 27.9456 ico
EUR 33.8449 ico
RUB 0.37335 ico
RU
USD 27.9456 ico
EUR 33.8449 ico
RUB 0.37335 ico

Кредитування бізнесу в умовах коронакризи: в НАБУ розставили всі крапки над «і»

Фінустанови не припиняли обслуговування та кредитування бізнесу навіть в період пандемії, зазначають в Незалежній асоціації банків України.

Навіть в умовах коронакризи обсяги кредитування бізнесу в Україні не скорочуються. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповіла виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.

За словами співрозмовниці видання, розмір сукупного портфеля кредитів бізнесу за останні 12 місяців зменшився на 3,3%. У той же час, додає Олена Коробкова, реальна динаміка в кредитуванні має зовсім інший вигляд.

«По-перше, обсяги видачі нових кредитів в другій половині 2020 року зросли. По-друге, скорочення портфеля відбувалося за рахунок прискореного списання старих непрацюючих кредитів, а обсяг працюючих кредитів за той же період (з грудня 2019 року по грудень 2020 року) зріс на 5,6%», – відзначає експерт.

Це, за словами виконавчого директора Незалежної асоціації банків України, навряд чи можна назвати бурхливим зростанням, до того ж, динаміка протягом року була нерівномірною.

«Однак скорочення кредитування точно не відбувається навіть в умовах коронакризи», – констатує співрозмовниця Banker.ua.

Олена Коробкова також зазначає, що українські банки не припиняли обслуговування і кредитування бізнесу навіть в період пандемії, здійснюючи реструктуризацію раніше виданих кредитів з урахуванням ситуації у конкретних позичальників.

«Більш того, протягом року процентні ставки знижувалися, при цьому в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» у малого бізнесу з’явилася можливість рефінансувати старі кредити під 0% річних», – додає експерт.

Читайте також: Кризовий період для банків ще не закінчився: опитування банкірів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з моменту запуску «5-7-9%» уповноважені банки видали підприємцям 7957 кредитів. Загальна сума, надана в рамках програми, склала 18,5 млрд гривень.


Коментарі (0)

Авторизація

Ми використовуємо файли cookie для збору аналітичних даних про взаємодії з нашим веб-сайтом, щоб поліпшити взаємодію з Користувачем. Також для того, щоб скористатися деякими функціоналом і сервісом banker.ua Користувач може добровільно передавати персональні дані. До них можуть належати: ім'я, адреса електронної пошти, акаунти в соціальних мережах, поля форм можуть запитувати й інші дані. Детальніше про файлах cookie і персональних даних дізнайтеся в Політиці конфіденційності.
Прийняти
×