Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У квітні банки збільшили кредитування корпоративних позичальників на 2,1% – НБУ
Адекватність регулятивного капіталу банків на початок поточного місяця перевищила 23%, а достатність основного капіталу склала 16,8% при нормативному значенні не менше 7%, повідомляють в НБУ.
Протягом квітня обсяг кредитів, виданих українськими банками, зріс на 1,8%: зростання кредитного портфеля відбувалося на тлі збільшення гривневого кредитування, передає Banker.ua з посиланням на Facebook-публікацію голови Ради НБУ Богдана Данилишина.
Минулого місяця обсяг позик, наданих банками реальному сектору, зріс на 1,8%: кредитування корпоративних позичальників збільшилося на 2,1% (+15,7 млрд гривень), тоді як у випадку з фізособами показник піднявся на 1,0% (+2 млрд гривень).
За словами Богдана Данилишина, в квітні збільшення кредитного портфеля банків відбувалося переважно за рахунок нарощування обсягів кредитування в нацвалюті: протягом місяця зростання склало 13,7 млрд гривень.
У той же час, заборгованість корпорацій перед банками в іноземній валюті зростала повільніше, а ставки за кредитами корпоративному сектору в гривні зросли на 0,4 в.п., а в іноземній валюті – на 0,6 в.п.
Експерт зазначає, що запорукою зростання банківського кредитування є також такі чинники, як висока адекватність капіталу банків і збільшення депозитної бази.
«Обсяг депозитів в банківській системі в квітні збільшився на 15,1 млрд гривень, головним чином, за рахунок збільшення гривневих депозитів домогосподарств (14,7 млрд гривень)», – пише голова Ради НБУ, зазначаючи, що вкладення фізосіб в іноземній валюті скоротилися на $51,5 млн.
Адекватність регулятивного капіталу банків, за словами Богдана Данилишина, на початок поточного місяця перевищила 23%, а достатність основного капіталу склала 16,8% при нормативному значенні не менше 7%.
Читайте також: Олег Нога: «Ми хочемо масштабувати бізнес за рахунок задоволеного клієнта та постійного вдосконалення процесів»
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що протягом березня частка NPL в банківській системі України скоротилася на 0,43 в.п.
Коментарі (0)