Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Кредитування під час війни: озвучено нові правила для банків та небанківських фінустанов
Кредитні канікули – це відстрочка сплати боргу, а не його прощення, нагадують у НБУ.
Регулятор озвучив нові правила роботи банків та небанківських фінустанов у частині кредитування, передбачені Законом України № 2120-IX, повідомляє Banker.ua.
В Україні змінилися правила роботи банків та небанківських фінустанов, що займаються кредитуванням. Нововведення покликані полегшити становище громадян-позичальників на час війни та періоду повоєнного відновлення української економіки.
Відповідно до Закону № 2120-IX, у період дії військового стану та протягом 30 днів після його скасування споживач у разі прострочення зобов’язань відповідальності перед кредитодавцем не несе.
Якщо ж таке прострочення буде допущене, споживачеві дозволено не виплачувати кредитодавцю штраф, пеню або інші платежі, передбачені договором про споживчий кредит за невиконання або часткове виконання споживачем зобов’язань за таким договором.
Крім того, зазначає регулятор, у разі невиконання зобов’язань за договором споживчого кредиту забороняється збільшувати відсоткову ставку за користування кредитом. Виняток становлять випадки, коли встановлення ставки, що змінюється, передбачено договором.
Штраф, пеня та інші платежі, передбачені договором про споживчий кредит, нараховані з 24 лютого (включно) за прострочення, підлягають списанню.
При цьому, звертають увагу в НБУ, новими правилами не передбачено скасування процентів за користування кредитними коштами. У Нацбанку нагадують, що кредитні канікули – це:
відстрочка сплати боргу, а чи не його прощення;
право кредитора, а не його зобов’язання.
Тому регулятор рекомендує позичальникам домовлятися про кредитні канікули безпосередньо з кредитором.
«Якщо позичальники мають достатній запас ресурсів, щоб продовжувати діяльність та обслуговувати позички, слід їх надалі виплачувати», – зазначають у НБУ.
Читайте також: Приведи друга та зароби: як українські банки мотивують своїх клієнтів
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк України скасував тарифи на депозитарні послуги та розширив перелік депозитарних операцій.
Коментарі (0)