Кредитування реального сектору за рік просіло на 6% – глава Ради НБУ

Загальний обсяг працюючих кредитів, наданих бізнесу і населенню, поступається обсягу вкладень банків в держпапери та депозитні сертифікати НБУ.

Незважаючи на високий рівень капіталізації, ліквідності та прибутковості, банківська система України залишається малоактивною в кредитуванні реального сектору, передає Banker.ua з посиланням на свіжу публікацію голови Ради НБУ в Facebook.

Так, пише в експертному дайджесті Богдан Данилишин, капіталізація банків за показником регулятивного капіталу сьогодні становить 196,3 млрд гривень, ліквідність перевищує 175 млрд гривень, а прибуток системи минулого місяця зріс на 9,7 млрд гривень і за підсумками січня-липня 2021 склав 39,8 млрд гривень, перевищивши торішні показники на 40%.

«У той же час кредити банків в реальний сектор на 1 серпня-2021 були на 6% нижче, ніж на відповідну дату минулого року», – констатує експерт, пояснюючи це врегулюванням проблемної заборгованості за рахунок резервів.

Головний Telegram-канал банкірів

За його словами, кредити, які були надані банками клієнтам в липні, збільшилися лише на 0,1%: кредити фізособам зросли на 1,7%, а суб’єктам господарювання – знизилися на 0,3%.

У той же час, резерви за активними операціями банків за місяць скоротилися до мінімуму з грудня 2016 року – до 332,9 млрд гривень (-8,2%).

Богдан Данилишин також звертає увагу на те, що сукупний обсяг працюючих кредитів, наданих банками бізнесу і населенню, поступається обсягу вкладень банків в держпапери та депозитні сертифікати НБУ.

«Зокрема, працюючі кредити банків суб’єктам господарювання за результатами 6 місяців 2021 року зросли до 456 млрд гривень, що лише на 7,5% більше, ніж на початок року, і на 12% менше, ніж обсяг вкладень банків в державні цінні папери», – зазначив експерт.

Читайте також: Оране поле: чи вигідно аграріям кредитуватися в українських банках?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Богдана Данилишина, чиста купівля іноземної валюти населенням з початку місяця склала $250 млн: на тлі цього чистий продаж валюти фізособами з початку року скоротився до $1,8 млрд.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)