У НБУ пояснили, чому кредитувати за рахунок залученого ресурсу в Україні можуть лише КС і банки

Відповідно до Євродирективи, мінімальні вимоги до розміру капіталу фінустанов, які можуть кредитувати за рахунок залученого ресурсу, стартують з €5 млн: для більшості українських компаній така сума є непідйомною, зазначають в НБУ.

Нинішній рівень фінансової грамотності українців не дозволяє розширити перелік фінансових установ, які можуть залучати кошти фізосіб. Про це в інтерв’ю Укрінформу заявила директор департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг Нацбанку Ольга Максимчук, передає Banker.ua.

За словами експерта, на сьогоднішній день в Україні існують обмеження на залучення коштів фінкомпаніями.

«Кредитувати за рахунок залученого ресурсу можуть тільки банки і кредитні спілки», – пояснює Ольга Максимчук.

За її словами, кредитування за рахунок залучених коштів фінкомпаніями передбачає введення додаткових вимог і нормативів, а також впровадження спеціального нагляду з метою захисту вкладених ресурсів.

Так, зазначають в НБУ, відповідно до Євродирективи, мінімальні вимоги до розміру капіталу таких установ стартують з €5 млн.

«Для більшості наших фінкомпаній така сума є «непідйомною», – констатує Ольга Максимчук.

За словами фахівця, нинішній рівень фінансової грамотності українців не дозволяє розширити перелік фінансових установ, які можуть залучати кошти фізосіб: у порівнянні з банками, у фінкомпаній інший рівень фінансових можливостей щодо повернення коштів вкладників.

Плюс, продовжує експерт, відкритим залишається питання і про те, чи зможуть українці усвідомлювати наслідки і ризики, пов’язані з вкладенням коштів у фінансові інститути різного типу.

Представник Нацбанку нагадує, що рівень неповернення позикових коштів в Україні досить великий, і пов’язані з цим збитки лягають на власника фінансової компанії.

«Але, надавши можливість залучати кошти, ми говоримо про те, що ці ризики будуть переведені саме на вкладників», – констатує Максимчук.

Читайте також: СПЕКА НАБЛИЖАЄТЬСЯ: найгарячіші акції від українських банків на травень-червень

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Ольги Гурбич, запуск системи гарантування вкладів у кредитних спілках та внесків на страхування життя – непростий виклик: українські кредитні спілки та страховики життя повинні бути готові до цього кроку і фінансово, і морально.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)