Основні криптовалюти втратять ще 7-13% вартості до кінця 2022 року, – прогноз експерта

криптовалюты

Обвал біржі FTX підірвав довіру інвесторів до крипторинку. Переламати тенденцію до зниження цін буде складно, хоча такі спроби робляться.

Викликаний банкрутством біржі FTX обвал ринку криптовалют навряд чи зміниться відновленням цін найближчим часом. До кінця 2022 року основні цифрові валюти, включаючи біткоїн, втратять ще 7-13% вартості, прогнозує аналітик компанії Esperio Олександр Болтян, передає Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

У п’ятницю, 18 листопада, біткоїн торгувався близько $16,7 тис. за монету.

Болтян зазначив, що протягом дня криптовалюти вже демонструють відновлення, проте загальна тенденція залишається низхідною. Переламати її буде складно – «банкрутство FTX, яке навіть на початку листопада все ще вважалося одним із найнадійніших майданчиків, нагадує інвесторам про невизначеність у секторі», пояснив експерт. Підштовхнути криптовалюти до подальшого зниження може публікація негативної економічної статистики США, додав він.

Втім, експерт підкреслив, що тенденція до відтоку коштів із крипторинку виявилася давно. Він, пославшись на дані ресурсу CoinGecko, зазначив, що якщо наразі загальна вартість криптовалют оцінюється в $870 млрд, то ще менше 10 днів тому оцінка перевищувала $1 трлн. Рік тому вартість ринку сягала $3 трлн.

«Більшість вартості випарувалася через падіння цін на біткоїн (-74% за рік), але також і на Ethereum (-73%) і Dogecoin (-67%)», – Вказав аналітик Esperio.

Водночас експерт наголосив на спробах гравців крипторинка виправити ситуацію. Болтян звернув увагу на листування голови найбільшої біржі Binance Чанпен Чжао з інвесторами в Twitter, під час якої він висловив думку, що «проєкти, які пережили цей скрутний час, згодом стануть набагато сильнішими».

криптовалюта

Ключовим чинником для того, щоб ціни на «крипту» почали відновлюватися, буде ліквідація FTX своїх криптоактивів для виплат компенсацій інвесторам, що постраждали. Це “затопить ринок”, підсумував Болтян.

Читайте також: ЄС заморозив російські активи на $68 мільярдів — Politico

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що криптовалютні експерти спрогнозували вартість Bitcoin на 31 грудня. Згідно з ціновим графіком Bitcoin Rainbow, який використовують для визначення можливої динаміки вартості Bitcoin, флагманська криптовалюта має шанси зрости до $25 000 до кінця 2022 року.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)