Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Криза дала банківській системі України додаткові можливості для зростання – банкір
Чистий прибуток банківської системи у 2021-му досяг 77,5 млрд грн, що стало історичним максимумом.
Результати банків з українським капіталом у 2021-му перевищили зростання системи загалом. Про це заявила голова правління Банку Альянс Юлія Фролова, повідомляє Banker.ua із посиланням на матеріали FinClub.
За словами банкіра, поточна криза дала банківському сектору України додаткові можливості для зростання.
Так, зазначає голова правління Банку Альянс, минулого року в Україні активізувалося кредитування за рахунок пом’якшення монетарної політики регулятора у 2020-му. При цьому збільшення кредитних портфелів банківських установ прискорилося не тільки у роздрібному, а й у корпоративному сегменті.
За словами Юлії Фролової, обсяг бізнес-кредитування у 2021-му зріс на 30%, і надихаючий фінансовий результат за підсумками минулого року був отриманий банками саме за рахунок процентної маржі.
Результати банків з українським капіталом у 2021-му, зазначає банкір, перевищили зростання системи загалом.
Варто зазначити, що, за даними регулятора, чистий прибуток банківської системи України минулого року сягнув 77,5 млрд гривень, що стало для сектору історичним максимумом.
Для порівняння: роком раніше банки країни заробили майже вдвічі менше: показник прибутку у 2020-му зафіксовано на рівні 39,7 млрд грн. У 2019 році чистий прибуток банківського сектору був на 33% меншим, ніж у 2021-му (58,4 млрд грн).
У якості ключових факторів, що забезпечили зростання прибутковості системи минулого року, український регулятор вказує зростання операційної ефективності та скорочення відрахувань до резервів (відрахування до резервів під кредити у 2021-му скоротилися на 58%).
Так, на початок 2022 року 66 платоспроможних банківських установ України отримали прибуток 77,9 млрд гривень. 67% всього прибутку було сформовано п’ятьма банками.
Читайте також: Як ФОП запустити РРО і не збожеволіти у 2022 році?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що найбільш прибутковими банківськими установами України за підсумками минулого року стали державний Приват, Райф та Перший Український Міжнародний Банк.
Коментарі (0)