Що поглибить кризу в другій половині року і яким буде курс: прогноз

Вихід економіки з кризи – як світової, так і української – відбуватиметься за Nike-подібною моделлю, зазначають в ICU.

Незважаючи на оптимізм, який панує сьогодні на фінансових ринках, на глобальну економіку очікує важке і нерівномірне відновлення. Таким є прогноз, озвучений аналітиками компанії ICU. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Сегодня.

За словами керівника департаменту корпоративного аналізу ICU Олександра Мартиненка, те, що деякі індекси вже наблизилися до допандемічних рівней, ще не означає, що криза наблизилася до завершення і що подібний оптимізм можна назвати обгрунтованим. Адже прогнози щодо ВВП досі погіршуються, і ризик того, що світова економіка не повернеться до докризового рівня навіть у 2021 році, є досить високим.

На думку експертів ICU, скорочення реального ВВП за підсумками 2020 року становитиме 6,7%. При цьому до кінця II кварталу показник падіння наблизиться до 10% (в порівнянні з 2019 роком), і лише після цього ситуація почне поліпшуватися, аж до зростання ВВП на 5,7% в 2021 році.

Сергій Ніколайчук, який очолює департамент макроекономічних досліджень ICU, вважає, що ключовим фактором, що збільшує кризову ситуацію в другій половині поточного року, стане низький попит. Навіть за умови швидкого відновлення виробництва.

За словами Олександра Мартиненка, вихід економіки з кризи – як світової, так і української – буде відбуватися за Nike-подібною моделлю, яка передбачає різке падіння і різке відновлення після цього, яке зміниться уповільненням зростання і неспішним підйомом.

При цьому аналітики ICU вважають, що в нинішню кризу українська економіка занурилася в більш підготовленому стані, ніж це було під час попередніх криз. У нинішніх умовах відтік капіталу з України був значно нижчим: у 2020 році цифра може скласти $2 млрд, в той час як в 2014-2015 роках з України встигли вивести $15 млрд.

У той же час, значного падіння курсу гривні експерти не прогнозують, хіба що до кінця року нацвалюта може наблизитися до позначок 28-29 грн/$. При цьому інфляція залишатиметься низькою, правда, за рахунок пригнобленого споживчого попиту і слабкого зростання зарплат, додають в ICU.

Читайте також: Депозит в банківських металах: що це і де відкрити

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в доповіді, опублікованій ОЕСР, розглядається два ключових сценарії розвитку подій в 2020 році: згідно з першим, поширення COVID-19 протікатиме «під контролем», другий же передбачає повторний спалах коронавірусу. У першому випадку слід очікувати на скорочення світової економіки на 6%, а в другому – на падіння на 7,6%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)