Базовий, оптимістичний, песимістичний і без МВФ: в КШЕ озвучили 4 прогнози зростання ВВП України

Якщо МВФ відмовиться від співпраці з Україною, то економіка країни за підсумками року зросте на 4,3%, прогнозують в КШЕ.

Експерти Київської школи економіки прогнозують зростання ВВП України в 2021 році на рівні 4,7%: очікування КШЕ дещо погіршилися на тлі подорожчання імпорту, погіршення умов для експорту та впливу карантину, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.

Якщо згідно з попереднім прогнозом КШЕ ВВП України за підсумками поточного року мав злетіти на 5,1%, то зараз аналітики Київської школи економіки очікують на зростання показника на 4,7%.

За словами керівника Центру макроекономічного моделювання Школи Юрія Шоломицького, КШЕ переглянула прогноз з урахуванням тривалого негативного ефекту пандемії, а також подорожчання імпорту та погіршення умов для експорту.

При цьому в 2022 році Школа очікує на зростання української економіки на 2,7%, а в 2023-му – на 3,7%.

Що стосується інфляції, то, згідно з прогнозом, за підсумками 2021 року показник складе 7,7%, тоді як в 2022-23 рр. досягне 5% і залишатиметься на цьому рівні.

У той же час, аналітики КШЕ досі допускають і оптимістичний сценарій, відповідно до якого зростання ВВП в поточному році складе 5%, а в наступні два – 3,3% і 4,7%. Цей прогноз економісти розглядають в контексті посилення припливу зовнішніх інвестицій.

А ось в рамках песимістичного сценарію, який можливий при подорожчанні нафти і газу на 10% у другій половині року, експерти допускають зростання ВВП в 2021-му на 4,6%, у 2022-му на 2,3% і 2023-му – на 3,8%. Зростання інфляції в даному випадку може скласти 9,4-10%.

Якщо ж МВФ відмовиться від співпраці з Україною, додають в КШЕ, економіка за підсумками поточного року зросте на 4,3%, у 2022-му на 2,4% і в 2023-му на 3,4%.

Читайте також: Депозити не втрачають популярності: огляд ставок у квітні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами радника президента з питань економіки Олега Устенка, Україна може отримати другий транш кредиту МВФ до вересня, але для цього необхідно прийняти ще декілька рішень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)